A Nyugati elsőségért zajló csatában most a San Antonio áll nyerésre, a zsinórban hetedik Spurs-sikernek a Clippers volt tétlen szemlélője. Visszavágott a T-Wolves a pár napja Miamiban elszenvedett vereségért, Kevin Garnett főszereplésével. Egy híján húsz idegenbeli buktánál tart a Bulls.

Fotó: Reuters

A chicagói Brad Millernek (jobbra) néha
sikerült átejtenie a hazaiakat

Tim Duncan (28, 11 ) és David Robinson (14, 12) vezérletével a San Antonio simán, sorozatban 13. alkalommal zúzta a Los Angeles Clipperst, győzelmével pedig leszakította a Jazzt, s már egyedül vezet a Középnyugati csoportban. A hazaiak nem halogatták a döntést, már félidőben jelentős volt az előnyük (55-38). "Az első perctől az utolsóig keményen játszottunk" - mondta Duncan. Csapata hetet nyert zsinórban (közte egy 4-0-s széria idegenben), ja és 25-ből 21-et. "A sikeres túra után semmiképp sem akartunk itthon leállni" - magyarázta Antonio Daniels (13, 6 gólpassz). Az eltiltott Lamar Odomot nélkülöző Clippers vezére Jeff McInnis volt 20 ponttal, Corey Maggette 15-öt szórt.

Minneapolisban Kevin Garnett (24, 15) húzta az igát, két vereség után nyert ismét a Timberwolves. Garnett egyhuzamban nyolcadik mérkőzésén ért el dupla-duplát, karriercsúcs. És nagy segítség, valamint visszavágás a múlt pénteki 86-79-s zakóért, mármint Miamiban. "Nem felejtettük el" - utalt Garnett. "Édes a bosszú" - tette hozzá Wally Szczerbiak. A sérült Eddie Jones és a Pat Riley által - késésért - mellőzött Anthony Mason és Duane Causewell nélküli Heat 34 %-kal dobott, vagy inkább hajigált, Brian Grant (24, 13) még egész rendesen termelt, de nagyon egyedül volt.

Oaklandben a térdsérülés miatt két mérkőzést kihagyó Nick Van Exel 17 ponttal és hét gólpasszal tért vissza, segítségével pedig a Denver kilenc vesztes idegenbeli meccset követően tudott ismét nyerni. Nem ment könnyen: alig két és fél perc volt vissza, amikor a negyedik negyedben hetet vágó Van Exel triplájával átvette a vezetést a Nuggets. Onnan aztán nem találta a visszautat a Mookie Blaylock (20 pont) vezetgette, már hetes nyeretlenségi szériát szenvedő Warriors.

A 128. játéknap statisztikái:

Hornets - Chicago Bulls 102-94 (35-20, 22-32, 24-18, 21-24)
Charlotte, 17364 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mashburn 28, P.J. Brown 11, Mashburn 14, illetve B. Miller 22, B. Miller 15, Brand 6

Timberwolves - Heat 94-77 (31-20, 26-27, 19-12, 18-18)
Minneapolis, 17 882 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 24, Garnett 15, Brandon 6, illetve B. Grant 24, B. Griant 13, T. Hardaway 6

Spurs - Clippers 99-81 (28-18, 27-20, 24-21, 20-22)
San Antonio, 21 974 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan 28, D. Robinson 12, Daniels 6, illetve McInnis 20, Miles 8, McInnis 8

Warriors - Nuggets 79-84 (20-26, 17-15, 29-20, 13-23)
Oakland, 10 274 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Blaylock 20, Foyle 8, Sura 7, illetve Van Exel 17, McDyess 17, Van Exel 7

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.