Shaquille O'Neal kiváló játékkal és Lakers-győzelemmel ünnepelte 29. születésnapját Oaklandben. Megszakadt a Charlotte és a Toronto sikersorozata, meglepő diadalt aratott Portlandben a Vancouver. Seattle-ben hengerelt a San Antonio.

Oaklandben nem nyerhetett a Golden State, Shaquille O'Neal születésnapján semmiképp, a kedden 29 éves Los Angeles-i center 26 pontot és 17 pattanót tett a bajnok sikeréhez. No annyira azért nem ment neki, mint a tavalyi "partin" - akkor 61 (!) ponttal dáridózott a Clippers ellen. A legutóbbi Warriors-Lakers meccses meg Kobe Bryant és Antawn Jamison parádézott (51-51 pont), mindehhez képest szolid, szürke kis zsúr volt a mostani. "Nem akartam 61-et dobni. Nem is kell ennyit minden este ahhoz, hogy nyerjen a csapat" - mondta O'Neal. Kobe Bryant azért szokása szerint belehúzott, s csak 29-nél állt meg. A Lakers meg nyolc meccsen hét sikernél jár, kellőképp melegítve a rájátszásra. A hazaiaknál Jamison 21, Mookie Blaylock 25 pontot szerzett, a Warriors legutóbbi 13 mérkőzéséből csak egyet tudott megnyerni. Ennek ellenére a valaha regisztrált legtöbb, 20 181 néző gyűlt össze az Oakland Arénában.

Fotó: Reuters

Sprewell ünnepelteti a
tömeget egy Pacersnek szórt
tripla után

Az észak-carolinai Charlotte-ban Kevin Garnett (22 pont) győzelemre vezette a Minnesota Timberwolvest. A vendégek a harmadik negyedtől biztonsági játékot játszhattak, mivel addigra 21 pontos előnyt építettek ki. Garnett mellett a 16 pontos Wally Szczerbiak villogott a minnesotaiak közül, az ellenfélből David Wesley 21-gyel zárt.

Denverben a pazar formában lévő Tom Gugliotta kifogott a hazaiakon: remek játékával - és negyedszáz pontjával - győzelemre vitte a Phoenix Sunst. Shawn Marion 10/12-es dobóteljesítménnyel, 22 ponttal és 9 lepattanóval tért vissza hárommeccses kihagyása után. Jason Kidd kis híján tripla-duplát ért el (8, 9, 10), a legjobb denveri a 22 pontos Robert Pack lett.

New Yorkban jól kezdett, de pocsékul folytatott az Indiana Pacers, aminek a vendéggárda harmadik sorozatos zakója lett a vége. Kurt Thomas, a Knick kispadosa 19 pontot dobott, és további öt játékost vezetett kétszámjegyű dobott pontig. A Pacersben Travis Best 18-cal is listavezető lehetett.

Hét meccs óta csak kikapott a Vancouver Grizzlies, és senki nem gondolta volna, hogy Portlandbe kell látogatnia, hogy megszakítsa a szörnyű sorozatot. Pedig így történt: Shareef Abdur-Rahim 26-ot vágott, csapata meg 33-at az utolsó negyedben. Miután addig szorosan alakult a találkozó, a záró periódus döntött.

Chris Webber könyöke meggyógyult, ő maga pedig dupla-duplával keserítette meg a Toronto Raptors életét. Nem úgy nézett ki, hogy a Sacramento simán nyer, nagyon rosszul kezdett a csapat, de 1:13-mal a harmadik negyed vége előtt már a Kings vezetett. Webber dobószázaléka így sem volt valami fényes (7/22 mezőnyből), az ellenfélnél Vince Carter és Antonio Davis 50 pontot dobott, melyen egyenlő arányban osztoztak.

Jókorát égett otthon a Seattle, 73-101-re kapott ki a San Antonio Spurstől. A Spurs 53 százalékkal termelt a mezőnyből, játékosai 7/13-mal dobták a triplákat, miközben megszerezte sorozatban ötödik győzelmét. Tim Duncan 22, David Robinson 19 pontot tett hozzá a Spurs sikeréhez.

A 122. játéknap statisztikái:

Hornets - Timberwolves 89-95 (19-31, 17-19, 28-20, 25-25)
Charlotte, 12 630 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Wesley 21, P.J. Brown 10, B. Davis 9, illetve Garnett 23, Garnett 13, Brandon 9

Knicks - Pacers 97-83 (13-30, 35-19, 27-20, 22-14)
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Ku. Thomas 19, Camby 10, Ward 7, illetve Best 18, Foster 9, R. Miller 5

Bulls - Cavaliers 87-74 (29-18, 27-23, 18-14, 13-19)
Chivago, 20 903 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Fizer 17, Brand 12, B. Miller 5, illetve Harpring 16, Weatherspoon 16, Jim Jackson 6

Nuggets - Suns 82-93 (17-27, 18-26, 17-19, 30-21)
Denver, 15 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pack 22, Willis 8, Pack, McCloud 5-5, illetve Gugliotta 25, Marion 9, Kidd 10

Kings - Raptors 98-91 (17-27, 21-17, 35-24, 25-23)
Sacramento, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber, Christie, Ja. Williams 19-19, Divac 17, Ja. Williams 6, illetve V. Carter 25, V. Carter 9, Je. Williams 4

Trail Blazers - Grizzlies 97-105 (29-26, 21-20, 26-26, 21-33)
Portland, 20 580 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pippen, Stoudamire, Wells 15-15, D. Davis 8, Stoudamire 5, illetve Abdur-Rahim 26, Abdur-Rahim 8, Bibby 10

SuperSonics - Spurs 73-101 (17-24, 17-34, 25-17, 14-26)
Seattle, 14 392 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 28, D. Mason 8, Payton 4, illetve Duncan 22, Duncan, D. Robinson 9-9, Av. Johnson 6

Warriors - Lakers 85-97 (22-18, 17-25, 25-28, 21-26)
Oakland, 20 181 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Blaylock 25, Sura 10, Blylock 7, illetve K. Bryant 29, S. O'Neal 17, Shaw 9

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.