Miamiban nyert a Heat a Dávid Kornélt mellőző Detroit ellen, de vesztett is: Eddie Jones súlyosnak látszó vállsérülést szenvedett. A San Antonio sorozatban tizenötödször győzte le a Vancouvert, Tim Duncan ligalegjobb-48. dupla-dupláját jegyezte. Zsinórban nyolcadik idegenbeli vereségét szenvedte el a Denver, ezúttal a Clippers oktatta a Nuggets gárdáját.

Fotó: Reuters

Eddie Jones (légi)úton a gyűrű
felé, ekkor még vállalkozhatott

Orlandóban Tracy McGrady 23, Darrell Armstrong 21 pontot dobott, amint a Magic öt meccsen negyedik sikerét aratta, köszönhetően a második félidei remeklésnek. Mert addig a vendég Mavericks vezetett, Dirk Nowitzki (22, 14) és Juwon Howard (17) főszereplésével. A harmadik felvonásban történt a fordulat - Cory Alexander hetet vágott a hazaiak 13-2-es söprésekor, a menet utolsó nyolc pontjából pedig egyet sem szerzett a Dallas. A záró periódusban meg egyszerűen letakarította ellenfelét a Magic, 24-12 arányban.

Los Angelesben a kispados Corey Maggette mind a 14 pontját az utolsó negyedben szerezte, a Clippers 32-12-re nyerte a menetet, s ezzel a meccset is. Ami fordulatos, változatos volt, ám végül csak kikapott az idegenben harmatos, nyolc mérkőzés óta sikertelen Denver. Pedig hat és fél perccel a vége előtt még a Nuggets vezetett öttel, a Clippers azonban szédületes 20-2-t repesztett, Lamar Odom 27, Jeff McInnis 14 pontot szórt.

Ray Allen akciózik, a Nets védői
szemmel veréssel próbálkoznak

Vancouverben Tim Duncan (19, 13, plusz 3 blokk) szezonbeli 48. dupla-dupláját jegyezte, rekord, Derek Anderson meg 25-öt szórt, hogy a Spurs elverje a Grizzliket, sorozatban tizenötödik alkalommal. Antonio Daniels 16 pontot, David Robinson 11 pattanót tett a hatból ötnél járó San Antonio győzelméhez. Az idény során hét vereségnél már harmadszor tartó (még) kanadaiak legjobbjának Mike Bibby bizonyult 24 ponttal és 8 gólpasszal.

Atlantában Karl Malone 30, John Stockton 22 pontot szorgoskodott össze, ha nehezen is, de begyűjtötte idegenbeli huszadik győzelmét a nyugati elsőségért a Portlanddel ádáz csatát vívó Jazz. Hat perc sem volt vissza, az állás, fej-fej mellett, 93-93. Na innentől viszont 16-9-et produkáltak Postásék, s mindössze két mezőnykosarat engedélyeztek az ellenfélnek. Ahol egyébként mind az öt kezdő tíz fölé jutott, a 24 ponttal és 8 assziszttal végző Tony Kukoc először kapott helyet az atlantai "élvonalban". Ezzel együtt zsinórban már nyolcat buktázott a Hawks, a Philadelphiába igazoló Mutombo nélkül képtelen nyerni.

A 121. játéknap statisztikái

Heat - Pistons 87-84 (25-25, 24-21, 23-18, 15-20)
Miami, 15 812 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): B. Grant 20, A. Mason 16, A. Mason 5, illetve Stackhouse 32, B. Wallace 14, Stackhouse 5

Hawks - Jazz 102-109 (24-24, 27-34, 32-26, 19-25)
Atlanta, 10 841 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kukoc 24, Wright 6, Kukoc 8, illetve Malone 30, Malone 7, Stockton 8

Nets - Bucks 100-107 (20-25, 21-33, 33-19, 26-30)
East Rutherford, 13 216 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marbury 20, K. Martin 15, K. Martin 11, illetve Allen 23, Allen, G. Robinson 8-8, G. Robinson, Cassell, Hunter 5-5

Magic - Mavericks 95-81 (24-19, 20-28, 27-22, 24-12)
Orlando, 13 636 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McGrady 23, Outlaw 14, Outlaw, Armstrong 6-6, illetve Nowitzki 22, Nowitzki 14, Nash 6

Grizzlies - Spurs 77-91 (26-23, 23-24, 18-20, 10-24)
Vancouver, 10 798 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Bibby 24, Abdur-Rahim 11, Bibby 8, illetve D. Anderson 25, Duncan 13, Daniels 5

Clippers - Nuggets 99-86 (26-21, 25-36, 16-17, 32-12)
Los Angeles, 12 068 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Odom 27, Odom, Olowokandi 7-7, McInnis 3, illetve Strickland 16, Willis, LaFrentz 9-9, McCloud 6

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.