Chicagóban botlott a Knicks, a Clippers vendégeként a Kings. Paul Pierce vezérletével győzte le a Celtics a Jazz, Allen Iverson parádéjával a Sixers a Wizards együttesét. Vince Carter 38 pontot dobott a Nets ellen, s már a Raptors történetének legeredményesebb játékosa. Hosszabbítás után kapott ki otthonában a Heattől a Dávid Kornélt mellőző Pistons.

Fotó: Reuters

Brand és bandája felülmúlta a
Knicks csapatát

A mai Sixers viszont a jelenlegi ligaelső, péntek este a Wizards csapatát győzte le. Allen Iverson 41 pontot vágott, Dikembe Mutombo ismét hozta magát (14, 16), de kellett is, mert a fővárosiak kétszer is egyenlítettek a negyedik negyedben, csak nem akartak leszakadni. Mutombo három büntetőt értekesített az utolsó percben, ha nehezen is, de nyert a 76ers. A liga második leggyengébb, egymás után hatodszor vesztő csapatát Richard Hamilton karriercsúcs-34 ponttal húzta, végül hiába. A vendéglátóknál Eric Snow (15, 11) első dupla-dupláját szerezte azóta, hogy bokasérüléséből február 13-án visszatért. Charles Barkley 34-es mezét március 31-én "állítják ki" ünnepélyesen a First Union Centerben - Barkley 1984 és 1992 között szerepelt Philadelphiában, s övé a klub históriájának hetedik visszavonultatott száma.

Pierce éppen orra esni készül, de a végén
Mashall (balra) és a Jazz dobott egy hátast

Denverben Kevin Garnett (24, 12, 9/14) vitte a prímet, de a csereember Dean Garrett (10, 5/6) is remekelt, amint a Minnesota simán elverte a hazaiakat. A Timberwolves három idegenbeli buktát követően tudott nyerni , s már három meccs az előnye a nyolcadik nyugati playoff-helyért a Houstonnal szemben.

Atlantában Baron Davis 28 ponttal, közte négy triplával segítette sorozatban hatodik sikeréhez a Charlotte gárdáját. A hazaiaknál az új szerzemény Tony Kukoc szintén 28-ig (egyéni szezoncsúcs), Jason Terry 26-ig jutott, de nem tudták megakadályozni, hogy a Hornets a legutóbbi hétből már hatodszor verje el az egyhuzamban hatot vesztő (...) Hawks csapatát.

Auburn Hills-ben Eddie Jones 25 pontjából 18-at a negyedik negyedben szerzett, de ez "csak" a hosszabbításhoz volt elég a Miaminak. Ahol Tim Hardaway hat pontot dobott, s nyert a Heat a Dávid Kornélt mellőző Pistons ellen.

Indianapolisban az utolsó húsz másodpercben Shammond Williams négyből három büntetőt értékesített, s csak-csak nyert a Seattle, ha már 23-mal is vezetett a mérkőzés folyamán. Gary Payton 26, Rashard Lewis 18 ponttal segítette a Sonicsot, a hazaiak legeredményesebbje Jalen Rose volt 24 ponttal (és 11 gólpasszal).

Los Angelesben Corey Maggette 23 pontjából tucatnyit a negyedik periódusban szórt, a Clippers cseresorával verte a Sacramentót. A vendéglátók három vereség után győztek, a Kings csapatában Peja Stojakovic 31 ponttal javította egyéni statisztikáját.

Orlandóban a február hónap legjobbjának választott Tracy McGrady egy szimpla 36-ost tett a Magic sorozatban harmadik sikeréhez, az első negyed után csupán "nyomozó" Cleveland vezére Andre Miller volt 22 ponttal.

Torontóban Vince Carter 38-ig meg sem állt, s ezzel már ő a Raptors legtöbb pontot elérő játékosa. Carter a klublistán Doug Christie-t előzte meg, 4477-nél jár 1998-as debütálása óta. Ja, és simán nyertek a hazaiak a New Jersey Nets ellen.

A 118. játéknap statisztikái

Pistons - Heat 93-97 (23-20, 20-17, 25-17, 17-31, 8-12) - hu.
Auburn Hills, 15 454 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Atkins 36, B. Wallace 20, Stackhouse 8, illetve E. Jones 25, A. Mason 18, T. Hardaway 7

Pacers - SuperSonics 83-86 (17-26, 23-24, 12-23, 31-13)
Indianapolis, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Rose 24, J. O'Neal 9, J. Rose 11, illetve Payton 26, McCoy 9, Payton 10

76ers - Wizards 107-102 (32-28, 27-18, 25-28, 23-28)
Philadelphia, 20 257 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 41, Mutombo 16, Snow 11, illetve R. Hamilton 34, Michael Smith 7, R. Hamilton, C. Whitney 5-5

Hawks - Hornets 99-105 (34-28, 20-28, 27-17, 18-32)
Atlanta, 14 133 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kukoc 28, A. Henderson, Wright 9-9, Terry 7, illetve B. Davis 28, P.J. Brown 13, Mashburn 8

Celtics - Jazz 103-99 (21-20, 33-30, 26-27, 23-22)
Boston, 18 624 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce 30, Potapenko 9, A. Walker, Pierce, R. Brown, Palacio 4-4, illetve Ostertag 18, Ostertag 10, Stockton 9

Magic - Cavaliers 120-94 (30-20, 28-21, 30-19, 32-34)
Orlando, 14 768 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McGrady 36, Outlaw 9, Armstrong 6, illetve A. Miller 22, Weatherspoon 9, A. Miller 9

Raptors - Nets 107-90 (22-28, 24-16, 25-27, 36-19)
Toronto, 19 800 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter 38, Oakley 14, Oakley 8, illetve Marbury, K. Martin 26-26, K. Martin 8, Marbury 9

Bulls - Knicks 81-72 (27-21, 20-24, 18-16, 16-11)
Chicago, 21 779 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 21, Brand 11, Hoiberg 12, illetve Houston 23, L. Johnson 9, Mark Jackson 6

Nuggets - Timberwolves 71-89 (21-16, 14-29, 17-26, 19-18)
Denver, 17 844 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): LaFrentz 16, McDyess 7, Van Exel 8, illetve Garnett 24, Garnett 14, Brandon 5

Clippers - Kings 88-81 (21-22, 25-17, 18-21, 24-21)
Los Angeles, 19 415 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Maggette 23, Parks 12, Odom 5, illetve Stojakovic 31, Pollard 18, Divac 5

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.