Marcus Camby vezérletével nyert a New York a Boston ellen, Jeff Van Gundy már a harmadik legtöbb győzelmet szerző edző a klub történetében. Tim Duncan kétszázadik dupla-duplájával verte a Spurs a Suns, Steve Francis remeklésével a Rockets a Bucks együttesét.

Fotó: Reuters

Camby szedi össze a labdát, míg
Mark Jackson és Palacio egymással
van elfoglalva

Steve Francis 29 ponttal vezette győzelemre a Houstont Milwaukee-ban. Shandon Anderson 21, Maurice Taylor 14, Hakeem Olajuwon (5/10) és Walt Williams (6/10) 13-13, a csereember Moochie Norris 10 pontot dobott. A bokáját fájlaló Cuttino Mobley nem játszott. "Remélem, tanultunk valamit a Rockets játékosaitól'' - mondta George Karl, a Bucks edzője. Fiai elég gyenge napot fogtak ki, Sam Cassell volt a legjobb 23 ponttal és kilenc gólpasszal. A Rockets zsinórban 13. meccsét nyerte meg a Középső csoportban szereplő ellenféllel szemben. És 13-0-ra áll akkor, ha 50 % felett dob; a Milwaukee ellen 51,8-cal célzott.

San Antonióban Tim Duncan (25, 10, 11/22, két blokk) 263. mérkőzésén karrierje kétszázadik dupla-dupláját ért el, amint a Spurs jó alaposan, húsz ponttal lebunkózta a Shawn Mariont nélkülöző Suns csapatát. Duncan ezzel időarányosan rekorder, alig több mint három éve játszik a ligában. A másik torony, David Robinson (17, 11, 4 blokk) szintén jól muzsikált, a Phoenixnél Tony Delk 18, a tartalék Vinny Del Negro 14 pontot hozott össze. A Suns a negyedik negyedben 24 mezőnykísérletből csak hétszer talált, zéró büntetővel. Kishíján története legkevesebb pontját ért el ezzel a 71-gyel, a negatív csúcs 1981. márciusában "sikerült": 68 a Kansas City ellen.

Clevelandben már a hosszabbítás is majdnem lejárt, amikor Shammond Williams duplájával megszerezte a győzelmet a vendég Seattle. Williams 19 pontjából 11-et az utolsó felvonásban dobott, Gary Payton 27 ponttal és nyolc gólpasszal, Ruben Patterson 22 ponttal segítette a Szuperszónikusokat.

Portlandben Arvydas Sabonis 23 pontjából 15-öt a negyedik negyedben dobott, amint a Trail Blazers kétvállra fektette a Los Angeles Clippers gárdáját. Sabonis mellett Damon Stoudamire (17, 9 assziszt, 4 lopás) és Rasheed Wallace (14) jeleskedett, a Clippers legjobbja 15 ponttal Eric Piatkowski lehetett.

A 117. játéknap statisztikái

Cavaliers - SuperSonics 99-101 (26-18, 25-30, 21-19, 21-26, 6-8)- hu.
Cleveland, 11 937 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Murray 21, Weatherspoon 14, A. Miller 7, illetve Payton 27, D. Mason 8, Payton 8

Knicks - Celtics 95-88 (22-16, 29-22, 26-32, 18-18)
New York, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Camby 27, Camby 17, M. Jackson 9, illetve P. Pierce 23, A. Walker 10, P. Pierce, A. Walker 5-5

Bucks - Rockets 91-108 (23-30, 22-27, 30-36, 16-15)
Milwaukee, 15 426 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Cassell 23, Saffey, Sh. Anderson 7-7, Cassell 9, illetve Francis 29, Sh. Anderson 8, Francis 8

Spurs - Suns 91-71 (22-14, 23-24, 22-19, 24-14)
San Antonio, 16 209 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan 25, D. Robinson 11, Porter 5, illetve Delk 18, Rogers, Kidd, Delk 7-7, Kidd 7

Trail Blazers - Clippers 94-81 (25-26, 20-20, 24-16, 25-19)
Portland, 20 352 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sabonis 23, D. Davis 8, Stoudamire 9, illetve Piatkowski 15, Olowokandi 8, Odom, McInnis 4-4

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.