Jó passzban van a Toronto Raptors: három idegenbeli siker után hazai pályán úgy is nyerni tudott a Chicago ellen, hogy Vince Carter combsérülése miatt csak három percet játszott. John Stockton most már meg is előzte John Havliceket a klubhűség-listán, ráadásul a Utah Detroitban tudott nyerni. A Vancouver pedig Bostonban, ezzel hétmeccses nyeretlenségi sort felejtve el.

Fotó: Reuters

Stockton mindössze egy pontot
dobott a rekordmeccsén

És legjobban talán Karl Malone kellett, aki ismét csapata legjobbja volt. A negyedik negyedben egymaga dobott annyit, amennyit a Detroit teljes csapata: 24 pontjából 12 akkor született, amikor a Utah 31-12-re verte a hazaiakat. Bryon Russell tizet dobott 17 pontjából a záró játékrészben, amely hozzásegítette a Jazzt, hogy ötmeccses turnéját győzelemmel kezdje. Jerry Stackhouse 37 pontja csak szépségtapasznak volt jó a másik oldalon, ahol a második legeredményesebb játékos a tízpontos Joe Smith volt. A Pistons a két együttes legutóbbi 20 összecsapásából 17-et elveszített.

Lesérült, szépen felöltözött, majd
úgy vezényelt, mint egy edző

A Vancouver Grizzlies éppen hét vereségnél tartott, amikor Bostonba látogatott, ahol Shareef Abdur-Rahim nyolcat dobott csapat utolsó tíz pontjából, majd segítette a hazaiakat mezőnykosár nélkül tartani az utolsó öt percben, hatalmas szerepet játszva a 98-87-es vendéggyőzelemben. Végül 27 pont és 21 lepattanó került a neve mellé, Mike Bibby pedig 13 pontot és 12 asszisztot jegyzett. A hazaiaknál Paul Pierce 27, Antoine Walker 18 pontot dobott, de a Celtics összesen 12-ig jutott a harmadik negyedben és hiába csinált egy 13-0-s rohamot a negyedikben, a találkozó utolsó nyolc pontját a vendégek dobták, és nyertek.

A 27. játéknap statisztikái

Celtics - Grizzlies 87-98 (27-16, 28-37, 12-27, 20-18)
Boston, 11 551 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce 27, Potapenko, Battie 7-7, A. Walker 5, illetve Abdur-Rahim 27, Abdur-Rahim 21, Bibby 12

Raptors - Bulls 101-89 (29-27, 24-18, 21-20, 27-24)
Toronto, 19 800 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Davis, Peterson 18-18, M. Jackson, Oakley 11-11, M. Jackson 11, illetve Brand 31, Brand 9, Mercer 4

Pistons - Jazz 79-94 (29-28, 13-14, 25-21, 12-31)
Auburn Hills, 12 943 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stackhouse 37, B. Wallace 17, Cleaves 5, illetve Malone 24, Malone 12, Stockton 15

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Korábban:

Dávid Kornél nem szerepelt a Torontóban a csapat dicsőséges New York-i fellépésén, melyen 79-75-re verték a Knickst. A Sixers továbbra is kikapni jár San Antonióba, három meccsen belül második tripla-dupláját hozta Baron Davis, miközben a Charlotte legyőzte a Clevelandet.