A csodagyerek győzelmet lopott Indianapolisból<br/>

Fantasztikus mérkőzésen növelte idegenben az előnyét a Lakers: az ismét ellenállhatatlan Shaquille O'Neal kipontozódása után a bokasérülése ellenére 47 percet játszó Kobe Bryant vette át a vezérszerepet, és a Los Angeles-iek hosszabbításban győzték le 120-118-ra az Indiana Pacerst, egyetlen győzelemnyi közelségbe kerülve a bajnoki címhez.

Fotó: Reuters

Még a sérült Bryanttől sem könnyű
elvenni a labdát

"Kipontozódtam, Kobe pedig átvette a stafétát. Csodálatos játékos, örülök, hogy ismét köztünk van" - mondta O'Neal, aki 36 pontjával (16 a negyedik negyedben), 21 lepattanójával és feljavult büntetőzésével (10/17) ismét oroszlánrészt vállalt a nyugatiak sikeréből. Robert Horry a kispadon kezdve vitte 17, 6-ig, Glen Rice ugyanakkor továbbra is küszködik: 11 pontját 3/8-as mezőnymutatóval szerezte.

A Pacersnél Reggie Miller 35-öt dobott, a negyedik negyedben 13-at, a hosszabbításban hatot, és arra is meglett volna az esélye, hogy megnyerje a hazaiaknak a meccset, ha egy tőle mindennaposnak számító triplát (6/9-cel célzott a meccsen a hárompontos vonalon túlról) nem hagy ki a hosszabbítás legvégén. "Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, de higgyék el, van még egy kis lüktetés a szívünkben, ami fel fog pörgetni minket pénteken" - ígérte a liga legjobb büntetőzője, aki ezúttal 12-ből egyet kihagyott, de így is 31/32 a mutatója a vonalról a széria során.

Shaq szerezte az összes lepattanó
egynegyedét

Jalen Rose ezúttal gyengébben teljesített, 5/16-os mezőnymutatóval 14 pontig jutott, a 39. születésnapját ünneplő Sam Perkins pedig két triplát dobott a negyedig negyedben és összesen tíz pontot gyűjtött, hasonlóan Austin Croshere-hez és Travis Besthez.

"Most aztán szó szerint a falnak vethetik a hátukat" - mondta a Los Angeles-i edző, Phil Jackson, aki a Chicagóval szerzett hat bajnoki aranygyűrűje ellenére elismerheti, ilyen meccset ritkán lát az ember. A Los Angeles 51,6%-os, az Indiana kereken 50%-os mezőnystatisztikát csinált, a lepattanózásban a vendégek nyertek 42-39-re.

Az első negyed végén az akkor brutális, 55%-os mezőnymunkát végző Pacers 33-23-ra vezetett, de a Lakers háromra dolgozta le a hátrányát a félidőig (54-51), és először a harmadik menet negyedik percében vezettek, Rice hármasa után. Ebben a játékrészben hatszor cserélt tulajdonost az előny, a vendégek nevettek a végén (80-77). A negyedik még eklektikusabbra sikerült, ekkor tízszer fordult meg a meccs, és mindkét csapat vezetett öttel is. Perkins triplájával lett 104-104 35 másodperccel a vége előtt. O'Nealnek két lehetősége is volt a hátralévő időben, de előbb Best lopta el a labdáját, aztán ő rontott el egy bonyolult horogdobást.

Miller 19 mezőnykísérlete közül több a
vonalon kapott folytatást

"Azért nyertünk, mert egyértelműen jobbak voltunk" - mondta Fox. Jackson edző ennél árnyaltabban fogalmazott: "Majdnem tökéletes volt a játékunk, Shaq még a vonalról is jól dobott. Nyilvánvaló, hogy nem kis erőfeszítésbe kerül majd pénteken befejezni a párharcot, de meg fogjuk próbálni."

NBA-döntő, 3. mérkőzés:
Indiana Pacers - Los Angeles Lakers 118-120
(33-23, 21-28, 23-29, 27-24, 14-16)
Conseco Fieldhouse, 18 345 néző
Pacers: J. Rose 14, D. Davis 4, Smits 24, R. Miller 35/18, M. Jackson 7/3, cserék: McKey 4, Perkins 10/9, Best 10, Croshere 10, Mullin.
Lakers:
Rice 11/6, Green 5, S. O'Neal 36, K. Bryant 28, Harper 4, cserék: Horry 17, Fisher 7/3, Fox 8/3, Shaw 4, Salley.
legtöbb lepattanó:
D. Davis 8, illetve S. O'Neal 21
legtöbb gólpassz:
M. Jackson 7, illetve K. Bryant 5
mezőnykosár: 50,0% (42/84), illetve 51,6% (48/93)
büntető:
85,7% (24/28), illetve 66,7% (20/30)
eladott labda (kapott pont):
13 (16), illetve 12 (11)
labdaszerzés:
5 (J. Rose, D. Davis, Smits, R. Miller, McKey), illetve 6 (S. O'Neal 2, Horry 2, K. Bryant)
blokk:
3 (Smits 2, R. Miller), illetve 4 (O'Neal 2, K. Bryant 2)
Az összetett állás: 3-1 a Lakers javára. A négy győzelemig tartó párharc következő mérkőzését magyar idő szerint szombaton hajnalban rendezik Indianapolisban.

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

Shaquille O'Neal és a Lakers kőkeményen kezdte az NBA nagydöntőjét. O'Neal MVP-formában játszva 43 pontot és 19 lepattanót jegyzett, míg az alapszakasz-nyertes Los Angeles-iek végig magabiztosan vezetve nyertek 104-87-re az Indiana Pacers ellen.