Minden csapat megpróbálkozik egyszer az "Üss-a-Shaqre" taktikával, de az Indiana Pacers hiába döntött benne rekordot, egyáltalán nem jött be nekik. Shaquille O'Neal 39-szer állhatott a büntetővonalra, de a felét bedobta, ráadásul összesen 40 pontig és 24 lepattanóig jutott, így a Los Angeles Lakers Kobe Bryant sérülése ellenére is nyert 111-104-re, 2-0-ra módosítva a nagydöntő állását.

Fotó: Reuters

O'Neal emlékezetessé teszi ezt a szezont

Hozzátartozik a dologhoz, hogy Glen Rice és Ron Harper sikerrel töltötték ki a 22-20-nál, 3:26-tal az első menet vége előtt kiálló Bryant helyét, fejenként 21-et dobtak, Harper rendre a gyűrűt támadta, Rice pedig megtalálta a "góldobó kesztyűjét", öt triplát zúzva be az első mérkőzésen nyújtott szánalmas, három pontos teljesítménye után.

Az Indianát Jalen Rose vezette 30-cal, Austin Croshere 24-et, Reggie Miller pedig 21-et dobott, de utóbbi csak kettőt a negyedik negyedben, amikor Sam Perkins és Dale Davis kipontozódott Shaqről. Rik Smits öt faultnál, Miller, Mark Jackson és Croshere pedig négynél állt meg, a tíz pályára lépő Pacers-játékos mindegyik legalább egyszer ráütött O'Nealre. A 39 Shag-büntetőből 16 az utolsó játékrészben, 12 a záró 1:46 alatt esett. Annyiban bevált a vendégek terve, hogy az átlagban 49%-kal büntetőző O'Neal egyszer sem dobta be mindkettőt, ám egyszer sem csinált kettős hibát. Így aztán a Pacers hiába zárkózott fel rendszeresen három pontra, közelebb sosem jutott.

Bryant óriási veszteség lenne

Bryant ugyanis még nyolc percet sem töltött a pályán, amikor végleg le kellett cserélni, miután egy tempódobást követően ráesett Rose lábára és kibicsaklott a bokája. Megpróbált felkelni, de visszarogyott, majd segítséget kért és egy lábon az öltözőbe ugrált. A Staples Center teltházas népe mély csendben figyelte, ahogy a kettes számú sztár elhagyja a pályát. Az öltözőben megröntgenezték, és szakadást nem találtak. Később látták, ahogy elhagyja az épületet, a sérült lábára nem tudott ráállni. A Lakers szerint rendbe jöhet akár a következő meccsre.

Legjobb dobóhátvédje nélkül is vezetett a Lakers 52-49-re, mert O'Neal 15-nél, Rice 13-nál, Harper pedig 11-nél járt ekkor. Az első meccsen tragikusan leégő Miller (7 pont, 1/16 a mezőnyből) rettentően igyekezett, az első dobása be is ment, és a Pacers ezúttal nem Smitsre játszotta a támadásait, hanem Millert vagy Rose-t keresték a labdával. utóbbi tízet dobott az első negyedben, Miller pedig nyolcat, és O'Neal egy hibáját kihasználva Rose egy pontra csökkentette a Pacers hátrányát (38-37) 6:32-vel a félidő vége előtt.

Miller és Larry Bird edző kupaktanácsa
a negyedik negyedben

Három és fél perce tartott a negyedik felvonás, amikor a vendégek két pontra zárkóztak fel, de a Lakers ismét belehúzott. Harper egy ziccert, Derek Fisher egy hármast dobott (O'Neal kettős emberfogásból passzolt ki neki), majd Shaq egy büntetőt érvényesített (86-78). Újabb fordulat, az Indiana O'Neal ötödik hibáját után 6-0-s rohamot kezd, de Rice egy triplával leállítja, majd O'Neal dob két duplát. Nincs más esély, az Indiana faultolni kezd. Éppen annyira nem működött a dolog, mint amennyire a Portland Trail Blazers esetében, amely a Nyugati konferencia döntőjének első meccsén a negyedik negyed alatt 25-ször küldte a vonalra a Nagytesót.

Los Angeles Lakers - Indiana Pacers 111-104
(28-28, 24-21, 21-20, 38-35)
Staples Center, 18 997 néző
Lakers: Green 4, Rice 21/15, O'Neal 40, K. Bryant 2, Harper 21/3, cserék: Horry 7, Fox 6, Fisher 6/3, Shaw 4, T. Knight, Salley.
Pacers:
D. Davis 9, J. Rose 30, Smits 4, M. Jackson 7/6, R. Miller 21/3, cserék: Croshere 24, Perkins 6/6, McKey 1, Best 2, Tabak.
legtöbb lepattanó: O'Neal 24, illetve D. Davis 10
legtöbb gólpassz:
Shaw 7, illetve M. Jackson 8
mezőnykosár: 48,0% (36/75), illetve 37,5% (33/88)
büntető:
56,1% (32/57), illetve 84,6% (33/39)
eladott labda (kapott pont):
11 (11), illetve 8 (5)
labdaszerzés:
3 (Fox, Shaw, Salley), illetve 5 (M. Jackson 2, J. Rose, Croshere, Perkins)
blokk:
8 (Horry 4, O'Neal 3, K. Bryant), illetve 5 (D. Davis 2, Croshere 2, J. Rose)
Az összesített állás: 2-0. A négy győzelemig tartó párharc következő mérkőzését magyar idő szerint hétfőn hajnalban rendezik Indianapolisban.

[mécs]

Ajánló:

Korábban:

A harmadik negyed után még minden függőben volt, de Reggie Miller 17 pontjával az Indiana Pacers 93-80-ra nyert New Yorkban, így 4-2-es összesítéssel búcsúztatta a Knickst, és története során először bejutott az NBA fináléjába. A nyugati ágon, Portlandben a Blazers megint legyőzte a Lakerst (103-93), így hetedik meccs lesz, amit Los Angelesben rendeznek vasárnap.