Atlantai vereség-, minnesotai győzelemrekord<br/>

A Phoenix 44 ponttal nyert Atlantában, és a Hawks ennyire még sosem kapott ki a franchise története során. A Minnesota hazai pályán aratott 32 pontos, klubrekordot érő győzelmet a Houston ellen.

Fotó: Reuters

A Nets elbuktatta a Raptorokat

Az Atlanta Hawks fennállása legsúlyosabb vereségét szenvedte el csütörtökön, a Phoenix Suns ellen. Rodney Rogers kispadosként szórt 21 pontot, és hat Suns-játékos szerzett legalább 10 pontot, amint a Phoenix 118-74-re verte Atlantában a Sólymokat. "Azt hittem, ez a valaha volt legsúlyosabb vereség a ligában" - ironizált a Hawks csatára, Roshown McLeod (6 pont, 1 lepattanó). Shawn Marion 16, Clifford Robinson pedig 14 pontot, Penny Hardaway 11 gólpasszt, 10 pontot és 7 lepattanót szerzett a Sunsnak, amely már az első negyedben tekintélyes, 36-14-es előnyt szerzett, a félidőben pedig 62-36-ra vezetett. "Soha ilyen verésben nem volt részem" - mondta az Atlanta edzője, Lenny Wilkens, aki egyedülálló játékos-pályafutást tudhat maga mögött. Jason Terry és Jimmy Jackson fejenként 11 ponttal tudott a 23 labdát eladó Atlanta legjobbja lenni.

Alonzo Mourning mindössze 18 percet játszott, és így is dobott 15 pontot, Tim Hardaway pedig 16 ponttal és 8 gólpasszal segítette a Miami Heat együttesét a Chicago Bulls 105-80-as legyőzésében és a biztos playoffhely megszerzésében. A Heat egy győzelemmel előzi meg a New Yorkot, és kettővel van lemaradva a keleti listavezető Indiana mögött. Ismét az újonc Elton Brand volt a Bikák legjobbja, 17 pontja azonban kevés volt ahhoz, hogy Bulls elérje a 90 pontot - ez pedig sorozatban hetedszer fordult elő velük.

San Antonióban David Robinson 27 pontot, Tim Duncan pedig 19-et, valamint 17 lepattanót szerzett, hogy a Spurs sorban ötödször is nyerjen, 102-90-re, a Golden State Warriors ellenében.

Portlandben Rasheed Wallace egyéni szezonrekordja (34 pont) segítette a Trail Blazerst megszakítani négymeccses nyeretlenségét a Dallas Mavericks elleni 96-85-ös sikerrel. Wallace 9 lepattanót és 4 aszisztot is jegyzett, míg Steve Smith 22, Scottie Pippen pedig 19 pontot dobott.

Houstoni vakrepülés Minneapolisban

Los Angeles-i győzelmével a Milwaukee Bucks versenyben maradt a playoffhelyekért folyó csatában. Ray Allen 35 pontjával, illetve Sam Cassell 15 pontjával és 16 asszisztjával a Bucks 104-85-re nyert a Clippers ellen, és ezzel ráközelített a Keleten nyolcadik Orlandóra.

Atlanta Hawks - Phoenix Suns 74-118
Philips Arena, 11 870 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Terry, Ji. Jackson 11-11, Mutombo 10, Terry 9, illetve R. Rogers 21, R. Rogers 8, A. Hardaway 11

Miami Heat - Chicago Bulls 105-80
AmericanAirlines Arena, 15 886 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): T. Hardaway 16, Weatherspoon 7, A. Carter 9, illetve Brand 17, Brand, R. Brown 5-5, R. Brown 4

New Jersey Nets - Toronto Raptors 107-103
Continental Airlines Arena, 18 493 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): van Horn 32, Feick 9, Marbury, Gill 5-5, illetve V. Carter 39, A. Davis 13, V. Carter 7

Minnesota Timberwolves - Houston Rockets 122-90
Target Center, 15 009 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 25, J. Smith 10, Brandon 13, illetve W. Williams 18, W. Williams, Ke. Thomas 7-7, Francis 4

San Antonio Spurs - Golden State Warriors 102-90
Alamodome, 18 793 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Robinson 27, Duncan 17, Ja. Jackson 5, illetve Blaylock 19, Foyle 9, Blaylock 6

Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 96-85
Rose Garden, 20 399 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Ra. Wallace 34, Ra. Wallace 9, Pippen 8, illetve Finley 30, Finley 7, Nash 7

Los Angeles Clippers - Milwaukee Bucks 85-104
Staples Center, 10 854 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): McInnis 20, Olowokandi 10, McInnis 7, illetve Allen 35, E. Johnson, Manning 9-9, Cassell 16

[mécs]

Ajánló:

Korábban:

A Toronto ismét (idén negyedszer) dudaszóra dobott hármassal nyert és vetett véget négymeccses nyeretlenségének. A San Antonio Portlandben folytatta győzedelmes nyugati hadjáratát, a Phoenix Miamiben megszenvedte Jason Kidd hiányát, a New Jersey a keleti első Indiana legyőzésével tett lépést a playoff felé.