Sprewell 10 000 pontnál jár<br/>

Utah-ban a Jazz megállította a nyerő szériában lévő Philadelphiát. A New York seattle-i győzelme során Latrell Sprewell megdobta tízezredik NBA-pontját, a Lakers Vancouverben folytatta menetelését.

Fotó: Reuters

Ratliff eredménytelen utahi
erőfeszítéseinek egyike

A Sixers 7 meccs után bukott el, az L. A. Lakers viszont épp most, Vancouverben nyújtotta hétmeccsesre győzelmi sorozatát. Kobe Bryant 28 pontot dobott a Lakers legjobbjaként, 20 mezőnykísérletéből 13 bement, Shaquille O'Neal 19 pontot szerzett. A meccset a 2. negyed döntötte el, ekkor a Lakers 29-16-ra lepipálta a hazaiakat. Az elmúlt 27 meccsén 26-szor nyert a Los Angeles, amely jelenleg magasan a liga legjobbja (60-12). A Grizzlyk közül Michael Dickerson (32) és Shareef Abdur-Rahim (30, 13) játszottak kiemelkedően, csapatuk viszont 15-ből 14-szer kikapott.

McDyess lepattanózott a
legjobban Washingtonban

Detroitban Anthony Mason (22, 10, 8) és David Wesley (18) 98-91-es győzelemre vezette a Charlotte Hornetst a Pistons ellen. Persze a többiek, így Elden Campbell (16, 13) sem volt rossz a sorozatban ötödször nyerő gárdában. A detroiti Grant Hill 26 pontot ért el, neki és csapatának még keményen meg kell küzdeniük a rájátszásba jutásért.

Washingtonban a harmadik harmadban 16 pontot szórt Nick Van Exel (a teljes meccsen 26-ot), közte 9-et egy 16-ás roham során, le is verte a Denver a hazaiakat 101-93-ra. Van Exel pontjai mellett 7 lepattanóval és 8 asziszttal, az újonc James Posey szezonrekord 25 ponttal és 9 lepattanóval támogatta a Nuggetst, amely ezen a héten kiszállt a playoffért vívott harcból.

Bob Sura (20) és Lamond Murray (16) győzelemre vitte a Clevelandet a Chicago Bulls ellen. Elton Brand 27 pontot gyűjtött a Bikáknál.

Washington Wizards - Denver Nuggets 93-101
MCI Center, 12 301 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Richmond 22, Murray 10, Whitney 8, illetve Van Exel 26, McDyess 12, McCloud, Van Exel 8-8

Detroit Pistons - Charlotte Hornets 91-98
Palace of Auburn Hills, 14 997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Hill 26, J. Williams 11, Stackhouse 6, illetve Mason 22, Campbell 13, Mason 8

Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 81-86
United Center, 21 819 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 27, Anstey 11, Hawkins 6, illetve Sura 20, Kemp 11, Knight 6

Utah Jazz - Philadelphia 76ers 98-84
Delta Center, 19 911 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 30, Ostertag 13, Stockton 8, illetve Iverson, Kukoc 18-18, Hill 8, Snow 10

Vancouver Grizzlies - Los Angeles Lakers 99-108
General Motors Place, 16 780 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Dickerson 32, Abdur-Rahim 13, Bibby 14, illetve Bryant 28, Horry 7, O'Neal 8

Seattle SuperSonics - New York Knicks 95-110
Key Arena, 16 034 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 21, Lewis 5, Payton 10, illetve Houston 19, Camby 19, Ward 7

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.