A Phoenix elveszítette Jason Kiddet<br/>

Jason Kidd, a liga egyik legjobb irányítója bokáját törte a Phoenix Sacramento elleni mérkőzésén, és az alapszakaszban már biztosan nem lép pályára. A Kelet ifjú sztárjai csaptak össze Philadelphiában: a Vince Cartert sikeresen lefogó 76ers Allen Iverson vezetésével legyőzte a Torontót.

Fotó: Reuters

Kidd hosszú hetek múlva játszhat legközelebb

Kevin Garnett karriercsúcsot jelentő 40 pontja ellenére Anthony Peeler aratta le a babérokat a Minnesota Timberwolves Boston Celtics elleni meccsén: ő dobta ugyanis három tizedmásodperccel a lefújás előtt azt a triplát, amivel a Timberwolves 109-106-ra nyert. Paul Pierce hét másodperccel azelőtt ikszre hozta az állást egy hármassal (ügyes volt, mielőtt elengedte, megnézte, hol áll, és visszalépett a vonal mögé). Nem volt időkérés, Terrell Brandon kipasszolta a labdát Peelernek a bal szélre, ő pedig dobott. "Óriási" - mondta Peeler. "Megérte gyakorolni a dolgot. Láttam, hogy Pierce nem figyel rám, és reméltem, hogy TB észrevesz. Óriási passzot kaptam." Garnett ugyanakkor 16/23-as mezőnymunkával, a negyedik felvonásban 15 pontot szórva igyekezett megjavítani karrierrekordját. "A pokolba a 40 pontommal" - nyilatkozta a 23 éves szupersztár a meccs után. "AP dobása volt a lényeg. Engem nem érdekel, ha csupán két pontot dobok is, csak a csapat nyerjen." Malik Sealy 24, Peeler 16 pontot szerzett, és a Minnesota egyfolytában negyedik, legutóbbi 16 meccsén 13. győzelmét aratva a hatodik a Nyugati konferenciában. Pierce 25, Antoine Walker pedig 22 pontot dobott a Celtics javára, amely vereségével megint visszacsúszva távolabb került a nyolcadik, utolsó playoffhelytől Keleten.

Matthäus a Knickstől ajándékba kapott
Ewing-mezzel

Philadelphiában Allen Iverson 44, Vince Carter viszont "csak" 26 pontot dobott, és a 76ers nemcsak legyőzte a Toronto Raptorst 106-93-ra, de meg is szerezte tőle a Kelet negyedik helyét. Iverson csak a második félidőben 31 pontot szerzett 12/17-es mezőnymutatóval, és 29,2-es pontátlagával visszavette a vezetést a góllövőlistán. Carter 10/24-es statisztikát csinált mezőnyből, és 26 pontja ellenére halványan, akrobatikus és "drámai" tehetségét egyáltalán nem villogtatva játszott. George Lynch, a Philadelphia egyik legjobb védője egy lepattanóért folytatott harc során térdszalagsérülést szenvedett, és legalább kéthetes pihenőre kényszerül.

NBA-logónak beillő kép a Knicks-Bulls
meccsről

Ha a fenti balesetek nem volnának elegendők: Hakeem Olajuwon légzésproblémái arra kényszerítették a Houston Rockets orvosait, hogy eltiltsák a játéktól a csapat egyetlen megmaradt sztárját. Steve Kerr, a bajnoki címvédő San Antonio Spurs irányítója térdműtéten esett át, amely után mintegy 4-6 hétig nem játszhat. Tim Duncan 30 pontjával egyébként a Spurs 103-78-ra verte a Los Angeles Clipperst, amelyből hiányzott a házi gólkirály Maurice Taylor, a bal könyökében szenvedett húzódást.

A Los Angeles Lakers egy könnyű hazai győzelemmel szerzett még nagyobb előnyt a Portlanddel szemben, Shaquille O'Neal és Kobe Bryant fejenként 14 pontot dobtak az első negyedben (előbbi 22, utóbbi 18 ponttal végzett) a Golden State Warriors ellen 119-96-ra nyert találkozón. A Lakers hat tiszta győzelemmel áll előrébb a Blazersnél.

Boston Celtics - Minnesota Timberwolves 106-109
FleetCenter, 16 606 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce 25, Potapenko 7, K. Anderson 12, illetve Garnett 40, Sealy, Garnett 8-8, Brandon 9

Philadelphia 76ers - Toronto Raptors 106-93
First Union Center, 20 753 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 44, T. Hill 12, Snow 14, illetve V. Carter 26, A. Davis 9, Christie 8

Charlotte Hornets - New Jersey Nets 119-103
Charlotte Coliseum, 15 595 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): E .Jones 26, Campbell, Mason, E. Robinson 7-7, E. Jones, Mason, Wesley 7-7, illetve Marbury 23, van Horn, Harris 5-5, Perry 5

New York Knicks - Chicago Bulls 78-67
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell 21, Ewing, Camby 9-9, Houston, Childs 4-4, illetve Brand 22, Brand 13, Maloney 7

Orlando Magic - Atlanta Hawks 103-90
Orlando Arena, 12 524 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Armstrong 27, B. Wallace 16, D. Armstrong 10, illetve Crawford, Glover, Wright 18-18, Jim. Jackson 6, Glover 5

San Antonio Spurs - Los Angeles Clippers 103-78
Alamodome, 18 556 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan 30, S. Walker 12, A. Daniels 6, illetve D. Anderson 17, Chilcutt 9, D. Anderson 6

Phoenix Suns - Sacramento Kings 114-93
America West Arena, 19 023 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): C. Robinson 26, Marion 9, Kidd 7, illetve Webber 16, Webber 6, Jas. Williams 7

Portland Trail Blazers - Detroit Pistons 95-104
Rose Garden, 20 452 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Ra. Wallace, St. Smith 20-20, Ra. Wallace 9, Stoudamire 7, illetve G. Hill 24, Je. Williams 13, G. Hill 6

Los Angeles Lakers - Golden State Warriors 119-96
Staples Center, 18 843 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): O'Neal 22, T. Knight 10, Harper 7, illetve Hughes 26, Caffey 14, Hughes, Blaylock 4-4