Pompás Lakers-hajrá Miamiban<br/>

A Los Angeles Lakers 13 pontos félidei hátrányból állt talpra, majd a győzelmet is megszerezte a Miami Heat ellen. Értékes idegenbeli sikert könyvelhetett el a Philadelphia és az Orlando, előbbi a Charlotte, utóbbi a Chicago ellen.

Fotó: Reuters

Anderson hiábavaló erőfeszítése
a Clippersért

Charlotte-ban George Lynch 8-0-s hajrához segítette a Philadelphia 76erst, 50 másodperccel a vége előtt pedig döntő fontosságú kosarat szerzett, így nyert a Sixers idegenben 94-102-re. Allen Iverson vezette a Philadelphiát 25 ponttal, mellette Tyrone Hill (16, 14) fogott ki jó napot, ezzel a meccs mindkét résztvevője hárommeccses szériát tudhat maga mögött: ennyiszer nyert a 76ers illetve kapott ki a Charlotte. A Hornets legjobbja Eddie Jones (28) volt.

A Sixerses Ratliff pazar blokkolása

Chicagóban Ron Mercer 48 másodperccel a duda megszólalása előtt döntetlenre hozta a meccset, majd a hosszabbításban Darrel Armstrong sikeres büntetőket dobott, hozzásegítve az Orlando Magicet a kínkeserves 88-86-os győzelemhez. Armstrong 20, Mercer 19 ponttal zárt, csapatuk pedig a Milwaukee-t megelőzve egyedül vette birtokba a Keleti főcsoport utolsó, rájátszást jelentő helyét. A Bikáknál Elton Brand (18, 17) és Chris Anstey (12, 16) vitte a prímet. Doc Riverst, az Orlando edzőjét 7500 dollárra büntették, mert csapata - Toronto elleni - veresége után bírálta a játékvezetőket.

Los Angelesben Mitch Richmond 21 és Juwan Howard 20 pontja sem volt elég a zsinórban harmadszor nyerő Washington Wizards ellen. A Wizards komoly erősítést kapott a kispadosaitól, Tracy Murray és Chris Whitney egyaránt 9 pontot dobott a második negyedben, amikor a Washington 31-14-re elhúzott a Clipperstől. Tyrone Nesby 20, Derek Anderson 18 pontot dobott a Clippersben.

Phoenixben Cliff Robinson 22, Shawn Marion 18 pontja és Jason Kidd teljesítménye (a védő egyetlen lepattanóval maradt le pályafutása 32. tripla-duplájáról) kellett a Boston Celtics elleni győzelemhez. A Suns tökéletes, 15-0-s mérleget produkált ebben a szezonban keleti ellenfeleivel szemben. A Bostonban Paul Pierce (27) és Antoine Walker (22, 14) voltak a legjobbak.

Charlotte Hornets - Philadelphia 76ers 96-102
Charlotte Coliseum, 16 281 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Jones 28, Mason 11, Wesley 10, illetve Iverson 25, Hill 14, Snow 10

Cleveland Cavaliers - Houston Rockets 98-85
Gund Arena, 13 241 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Murray, Kemp 17-17, Kemp 10, Knight 10, illetve Williams, Francis 17-17, Cato, Rogers 7-7, Francis, Thomas, Mobley, Norris 4-4

Miami Heat - Los Angeles Lakers 89-100
AmericanAirlines Arena, 20 075 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mourning 33, Mourning 13, Hardaway 7, illetve Rice, O'Neal 28-28, O'Neal 12, Bryant 4

Chicago Bulls - Orlando Magic 86-88 - h. u.
United Center, 21 813 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 18, Brand 17, Hawkins 7, illetve Armstrong 20, Wallace, Doleac 9-9, Armstrong, Atkins 6-6

Los Angeles Clippers - Washington Wizards 93-105
Staples Center, 11 443 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Nesby 20, Taylor 11, Anderson, Nesby 4-4, illetve Richmond 21, Williams, King 8-8, Whitney 9

Phoenix Suns - Boston Celtics 110-106
America West Arena, 19 023 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): C. Robinson 22, C. Robinson, Kidd 9-9, Kidd 11, illetve Pierce 27, Fortson 15, Anderson 5

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.