Eliott visszatért<br/>

Visszatért a San Antonióba Sean Eliott, a Spurs augusztusban veseátültetésen átesett sztárja, a magabiztos győzelmet azonban David Robinsonnak köszönhette a Spurs. A Philadelphia idegenben, hosszabbítás után verte egy ponttal a Clevelandet.

Fotó: Reuters

McGrady pillanatok múlva zsákol

Arvydas Sabonis 20 pontot és 16 lepattanót győjtött a Portlandben, annak ellenére, hogy a záró negyed kezdetén 5:13-on át pont nélkül maradt, így csapata immár tizedszer verte el zsinórban a Sacramento Kingst. "Nem játszottunk túl jól, de megtettük, ami a győzelemhez kellett. Újra" - mondta Scottie Pippen, aki 10 lepattanót szedett a Blazers - szezoncsúcsot jelentő - 59-éből. Detlef Schrempf 6:47-tel a vége előtt szórt egy triplát, amivel a Blazers átvette a vezetést. Miután egy korábbi sorozatban 5 meccsből 4-et elvesztett a Portland, most az újabb szériában már 3 győzelmet számlál. A győztes csapatot Rasheed Wallace 19, Schrempf 16, Damon Stoudamire pedig 14 ponttal támogatta.

Allen Iverson 28 pontot ért el egy félelmetes estén, így a Philadelphia 76ers 98-97-re megverte a Cleveland Cavalierst, hosszabbítás után. A Cavs az utolsó pillanatban is megkaparinthatta volna a győzelmet, de Lamond Murray dobása lepattant a gyűrűről, épp amikor a duda megszólalt. Iversonnak

Sprewell Thomas elől csen el egy labdát

Megszenvedett a győzelemért a New York Knicks is, a Houston elleni 91-85-ös győzelemhez több jó egyéni teljesítmény kellett: Latrell Sprewell (27), John Wallace (17) és a sérültlistáról most visszatért Marcus Camby kiemelkedő védőmunkájára is szükség volt.

Phoenixben Terrell Brendon (18, 3, 9) terelte a győzelem felé a Minnesotát, azonban végül a hazaiak - annak ellenére, hogy az utolsó negyedben mindössze két mezőnybeli kosarat dobtak - nyertek. Penny Hardaway 26 pontot vágott, a Suns a már említett kritikus 4. negyedben 24 büntetőt dobott. "Nem volt szép, de amikor egy csapat előrébb akar lépni, meg kell szereznie ezeket a győzelmeket" - summázta a találkozót a phoenixi Jason Kidd. Hardaway mérlege tökéletes volt büntetőből (12/12), így a Suns utóbbi hét meccséből hatodszor is nyert, és tartja magát a Western konferenciában. A Suns büntetőből 43/49-es szezoncsúcsot dobott, beleértve egy 24/27-es befejező negyed-beli sorozatot.

Toronto Raptors - Golden State Warriors 85-78
Air Canada Centre, 19 800 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Carter 23, Willis 15, Bogues 7, illetve Hughes 25, Marshall, Hughes 10-10, Marshall 7

Cleveland Cavaliers - Philadelphia 76ers 97-98 - hosszabbítás után
Gund Arena, 14 197 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Murray 16, Murray, A. Miller, M. Bryant, Sura 7-7, A. Miller 8, illetve Iverson 28, T. Hill 12, Snow, Mckie 7-7

Miami Heat - Milwaukee Bucks 108-104
AmericanAirlines Arena, 15 836 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mashburn 28, Mourning 17, Hardaway 8, illetve Allen 26, G. Robinson 8, Cassell 7

Orlando Magic - Washington Wizards 107-98
Orlando Arena, 12 531 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Williams 19, Wallace 12, Armstrong 6, illetve Murray 26, Jackson, White 8-8, Howard, Richmond, R. Hamilton 5-5

New York Knicks - Houston Rockets 91-85
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sprewell 27, L. Johnson, Ewing, K. Tomas 7-7, Childs 5, illetve Francis 32, Olajuwon 6, Francis 4

Dallas Mavericks - Indiana Pacers 111-90
Reunion Arena, 15 761 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Nowitzki 28, Buckner 11, Finley 11, illetve Best 26, Rose, Croshere 13-13, Best 5

San Antonio Spurs - Atlanta Hawks 94-79
Alamodome, 26 708 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Robinson 26, Duncan 13, A. Johnson 10, illetve Jackson 22, Mutombo 12, Terry 9

Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 107-100
America West Arena, 19 023 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Hardaway 26, Marion 12, Kidd 12, illetve Brandon 18, Garnett 11, Brandon 9

Los Angeles Clippers - Denver Nuggets 110-106
Staples Center, 10 706 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Piatkowski 31, Piatkowski, Taylor 5-5, Odom 9, illetve McDyess 31, Gatling 8, McCloud 6

Portland Trail Blazers - Sacramento Kings 96-91
Rose Garden, 20 516 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sabonis 20, Sabonis 16, Pippen, S. Smith, Stoudamire 4-4, illetve Stojakovic 22, Webber 11, Divac, Webber 5-5

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.