Shaq negyvenesével nyúlt 19-esre a Lakers sikerszériája<br/>

Vasárnap Kobe Bryant, hétfőn Shaquille O'Neal ért el 40 pontot, és a Los Angeles Lakers egy győzelem távolságra került minden idők második leghosszabb nyertes sorozatától.

Fotó: Reuters

Shaq kedvenc helye a pályán

Nyert a Detroit, immáron 3-1-es győzelem-vereség mutatót tudva magáénak az edzőváltás óta. Jerry Stackhouse 25-öt dobott 36 pontjából az első félidőben, amikor a Pistons 72-47-es előnyt épített, hogy végül 124-115-re verje a Boston Celtics együttesét. Lindsey Hunter 25, Grant Hill pedig 14 pontot szerzett, és a Detroit némiképpen kimenekülni látszik az utolsó keleti playoffhelyért folyó küzdelemből. Paul Pierce karrierrekordot érő 38, Antoine Walker pedig 30 pontot szerzett a Celtics javára, de a vendégek sosem tudták hat pontnál jobban megközelíteni a Detroitot.

Payton nézi, hova passzoljon, Long faltolja,
de a "Glove" megállíthatatlan

Chicagóban az 1998-as Finals csapatai csaptak össze, de míg a vendég Utah Jazz törzsgárdája ugyanaz most is, mint akkor, a Bulls teljesen kicserélődött. Karl Malone 31 ponttal és 13 lepattanóval járt az élen a 87-79-es vendéggyőzelemben. A Jazz 55-48-as hátrányban volt a harmadik negyed közepén, de Malone hetet szórt azalatt a 16-2-es roham alatt, amely után a Bulls már sosem vezetett. A Jazz annak ellenére szerezte meg sorban nyolcadik győzelmét, hogy mindössze 35%-os mezőnystatisztikát hozott össze (28/80).

Detroit Pistons - Boston Celtics 124-115
Palace of Auburn Hills, 12 340 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Stackhouse 36, Laettner 10, Hunter 8, illetve Pierce 38, Potapenko 14, A. Walker 7

Chicago Bulls - Utah Jazz 79-87
United Center, 22 207 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 26, Brand 12, R. Brown 5, illetve Malone 31, Malone 13, Stockton 9

Denver Nuggets - Los Angeles Lakers 108-118
Pepsi Center, 19 099 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Gatling 25, Gatling 10, van Exel 15, illetve S. O'Neal 40, K. Bryant, S. O'Neal 9-9, S. O'Neal 7

Vancouver Grizzlies - Seattle SuperSonics 103-113
General Motors Place, 14 510 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Reeves 31, Reeves 12, Bibby 9, illetve Payton 40, H. Grant 11, Payton 11

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

Az NBA 125. játéknapján újra összecsapott a New York és San Antonio, a tavalyi nagydöntősök meccsét ezúttal a Knicks nyerte, a sérülése miatt júniusban néző szerepre kárhozatott Patrick Ewing vezetésével. Az Indiana hazai veretlen sorozatának vége: a 26. sikertől a Miami fosztotta meg Larry Bird csapatát.