Megszenvedtek a győzelemért a nagydöntősök<br/>

Idegenben kellett kiizzadnia a győzelmet az NBA két tavalyi finalistájának a 123. játéknapon. A New York szoros meccsen verte a Philadelphiát, a San Antonio pedig csak a hosszabbítás után bírt a Washingtonnal.

Fotó: Reuters

Fortsonék átgázoltak a Chicagón

Kittles G. Robinson elől szerez labdát

Washingtonban csupán 2,2 másodperc hiányzott ahhoz, hogy a hazaiak legyőzzék a címvédőt, ám ekkor jött, zsákolt (és később győzött) Tim Duncan és csapata. Duncan zsákolása a hosszabbításba taszította a meccset, ahol a Spurs 10-0-s rohammal mattolta a fővárosiakat. Duncan (23, 9) mellett a második negyedben kisebb vállsérülést szenvedő David Robinson (21, 11) húzta az igát, Avery Johnson 18 pontig jutott.

Phoenixben Jerry Sloan, a vendég Utah Jazz mestere időt kért nem sokkal a találkozó vége előtt, és ennek meg is lett az eredménye: Howard Eisley 1,1 másodperccel a duda megszólalása előtt triplát dobott, szállítva a Utahnak egy 96-99-es diadalt. Eisley az utolsó negyedig csak 4 sikertelen dobást produkált, aztán mindent jóvá tett: 11 pontot szórt a mezőnyből (5/6) és nem remegett a keze a döntő tripla útraindításakor sem, így a Jazz hetedszer nyert zsinórban.

Odom nem ülősztrájkol, ő és a Clippers
nem képesek felállni a padlóról

Miamiban Alonzo Mourning az első félidőben alapozta meg a hazaiak sikerét, ebben a periódusban 23 pontot dobott (összesen 29-et), az áldozat az idegenben gyenge Denver Nuggets volt. A Heat immár 11-szer nyert egymás után otthon és 9-szer zsinórban a Nuggets ellen.

Seattle-ben az utolsó negyed döntött a meccs kimeneteléről, és mivel Gary Payton ekkor 11 pontot hintett (összesen 27-et), 16 gólpasszt adott, a SuperSonics kilencedszer is elpáholta a Golden State Warriorst.

Hasonló volt a helyzet Clevelandben: Reggie Miller 21 pontot dobott a második félidőben (a teljes meccsen 28-at), közte három sikeres büntetőt kevéssel a találkozó vége előtt, így verte az Indiana Pacers 95-92-re a Cavst.

Sacramentóban a Kings megállította a Toronto Raptorst: Chris Webber (25, 12) és Corliss Williamson (24) gondoskodott arról, hogy a torontóiak ne növeljék tovább franchise rekordjukat (7 győzelem zsinórban).

Detroitban Grant Hill és Jerry Stackhouse fejenként 27 pontot szórt, a Pistons pedig 111-97-re begyűrte a Vancouver Grizzliest. A Pistons új edzőjével, George Irvine-nal eddig mindkét meccsén nyert a csapat.

Bostonban a helyiek 30 pontos verést mértek a Chicago Bullsra, Kenny Anderson (16) és Paul Pierce (15) segítette leginkább a Celticst a szezonbeli legnagyobb különbségű győzelme megszerzésében.

Boston Celtics - Chicago Bulls 104-74
FleetCenter, 17 123 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Anderson 16, Battie 11, Anderson 7, illetve Brand 16, Brand 9, Maloney 4

Philadelphia 76ers - New York Knicks 77-82
First Union Center, 20 885 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 30, Lynch 10, Iverson 7, illetve Ewing 19, Ewing 21, Ewing, Ward 4-4

Washington Wizards - San Antonio Spurs 99-106 - hosszabbítás után
MCI Center, 16 409 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Howard 29, Howard 12, Strickland 13, illetve Duncan 23, Robinson 11, Johnson, Elie 5-5

Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 92-95
Gund Arena, 20 562 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Murray 25, Murray 11, A. Miller 14, illetve R. Miller 28, Smits, McKey 8-8, Jackson 9

Miami Heat - Denver Nuggets 96-88
AmericanAirlines Arena, 19 016 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mourning 28, Mourning 10, Hardaway 7, illetve Clark 28, McDyess, Clark, Gatling 9-9, Van Exel 13

Detroit Pistons - Vancouver Grizzlies 111-97
Palace of Auburn Hills, 22 076 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): G. Hill, Stackhouse 27-27, Williams 12, G. Hill 6, illetve Harrington 25, Harrington, Reeves 8-8, Bibby 9

Milwaukee Bucks - New Jersey Nets 80-108
Bradley Center, 13 962 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Thomas 19, Allen 9, Allen, Alston 7-7, illetve Burrell 19, Feick 11, Perry, Marbury 8-8

Phoenix Suns - Utah Jazz 96-99
America West Arena, 19 023 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Hardaway 28, Longley 7, Kidd 12, illetve Malone 29, Ostertag 9, Stockton 12

Seattle SuperSonics - Golden State Warriors 99-85
KeyArena, 13 522 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Payton 27, Grant, Patterson 10-10, Payton 16, illetve Marshall 27, Marshall 12, Blaylock 10

Los Angeles Clippers - Charlotte Hornets 101-118
Staples Center, 15 362 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Anderson 24, Odom 10, Odom 10, illetve Coleman 31, Campbell, Coleman 12-12, Davis 7

Sacramento Kings - Toronto Raptors 103-88
ARCO Arena, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 25, Webber 12, Williamson 6, illetve Carter 25, Davis 15, Christie 4

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.