Carter sokadik csodája<br/>

Egy héttel bostoni teljesítménye után Vince Carter újra egy dudaszóra hintett triplával vezette győzelemre a Toronto Raptorst, ezúttal az L.A. Clippers ellen. Bostonban Antoine Walker tripla-duplájával verték a hazaiak a Milwaukee-t.

Fotó: Reuters

Carter kifogyhatatlan a csodákból
az utolsó pillanatban döntötte el a Toronto Raptors javára a meccset

Ray Allen nem tudta útját állni Walkernek

Mitch Richmond 32, Juwan Howard 29 pontot dobott (ebből hatot a hosszabbításban), a Washington 118-113-as, New York felett aratott győzelme során. Harmadik meccsét játszotta három este alatt a Wizards, az utolsó kettőt megnyerte, ami a csapat első duplázása december közepe óta. A hazaiak a hosszabbításban 6-1-es rohammal rukkoltak elő, Rod Strickland büntetőivel vették át a vezetést 110-108-ra, 1:48-cal a vége előtt. 21 másodperc múlva Latrell Sprewell is betalált büntetőből, ám ezután a Knicks már nem került 3 pontnál közelebb a Varázslókhoz.

Detroitban sem unatkozhattak a nézők, George Irvine 130-116-os győzelemmel mutatkozott be a Pistons kispadján. Jerry Stackhouse - aki még három triplánál sosem dobott többet NBA-találkozón - most hatszor volt eredményes, ráadásul karriercsúcsot érő 40 pontot szórt összesen. "Igazán jól akartunk játszani George-ért ma este. Most ugyanis megfordíthatjuk a szezont" - vélekedett Stackhouse. Grant Hill (27, 10) és Mikki Moore (karrierrekord 15 pont és 8 lepattanó) segítette leginkább Stackhouse-t a ponttermelésben.

Boston Celtics - Milwaukee Bucks 112-101
FleetCenter, 15 860 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Walker 30, Walker 19, Walker 10, illetve Allen 28, Robinson 10, Del Negro, Cassell 7-7

Philadelphia 76ers - Vancouver Grizzlies 107-90
First Union Center, 20 086 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson, Kukoc 20-20, Lynch 10, Kukoc 8, illetve O. Harrington 20, O. Harrington 8, Bibby 10

Washington Wizards - New York Knicks 118-113
MCI Center, 15 354 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Richmond 32, King 9, Strickland 10, illetve Sprewell 33, Ewing 16, Johnson 4

Detroit Pistons - Denver Nuggets 130-116
Palace of Auburn Hills, 12 683 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stackhouse 40, Moore, Williams 8-8, Hill 10, illetve McDyess 29, LaFrentz 10, Van Exel 8

New Jersey Nets - Portland Trail Blazers 115-102
Continental Airlines Arena, 16 234 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marbury 24, Burrell 9, Marbury 13, illetve Wallace 19, J. O'Neal 9, Augmon, Stoudamire 5-5

Orlando Magic - Chicago Bulls 103-67
Orlando Arena, 13 123 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Armstrong 17, Outlaw 7, Maggette 5, illetve Carr 13, Brand 11, Maloney, H. Hawkins, Benjamin 2-2

Los Angeles Clippers - Toronto Raptors 94-95
Staples Center, 18 176 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Anderson, Nesby 21-21, Olowokandi 14, Odom 8, illetve Carter 23, Davis 11, Carter 5

Sacramento Kings - Charlotte Hornets 105-92
ARCO Arena, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Divac 27, Divac 11, Williams 6, illetve Wesley 21, Campbell 13, Wesley 6

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.