A Pacers hazai szériája már két tucat győzelmet számlál <br/>

Indianapolis rettegett hely az NBA-csapatok számára. A Pacers ezúttal nagy hátrányból fordítva nyert a Denver ellen, 24. hazai sikerét aratva egyhuzamban. A Dallas Seattle-ben játszott, és ezúttal nem Rodmant, hanem a helyi szupersztár Gary Paytont állították ki, de a Sonics mégis nyert.

Fotó: Reuters

Larry Bird edző gratulál Jalen Rose-nak

A Utah Jazz, Karl Malone 30 pontjával és John Stockton 18 asszisztpasszával sorban ötödik győzelmét aratta, 113-95-re verve a Cleveland Cavalierst. Jeff Hornacek plusz 18, Bryon Russell pedig 15 pontot termelt, és a Utah végig és egy alkalommal 22 ponttal is vezetett. A Cleveland legjobbja az újonc Andre Miller volt (15 pont), aki Utah-ban járt egyetemre, és a Delta Center közönsége nagy tapssal köszöntötte.

Patrick Ewing 21 ponttal segítette a New Yorkot

A Minnesota Timberwolves, köszönhetően a washingtoni Tracy Murray 17 pontjának (is), amelyből tizet a negyedik negyedben dobott, meglepetésre otthon kapott ki a Wizardstól 90-86-ra. Murray triplájával ért véget az a 26-6-os roham, amely négy perccel a lefújás előtt a Washington legnagyobb vezetését eredményezte (85-75). Mitch Richmond 14 pontot, Jahidi White pedig 13 pontot, 9 pattanót és 5 blokkot jegyzett a vendégeknél, a Minnesota pontjainak a nagy részét Kevin Garnett és az újonc Wally Szczerbiak vállalta, fejenként 26-tal.

Seattle-ben Ruben Patterson karrierrekordja (32 pont), valamint Gary Payton három negyed alatt gyűjtött 19 pontja és 9 gólpassza segítette a SuperSonics együttesét 101-86-os győzelemre a Dallas Mavericks ellen. Paytont 45 másodperccel a harmadik játékrész vége előtt zuhanyozni küldték, mert veszekedni kezdett a bírókkal, de ő már az első félidőben elvégezte a munka oroszlánrészét: 17 pontot szerzett, és a Seattle 57-38-ra vezetett a nagyszünetben. Michael Finley 31, Dirk Nowitzki pedig 22 pontot dobott a másik oldalon.

Penny Hardaway a szeren

Az újonc Elton Brand 31 pontjával a Chicago Bulls nyolcmeccses nyeretlenség végére tett pontot, amikor 89-82-ra megverte az Atlanta Hawks együttesét. A február közepén leigazolt John Starks elhagyta Chicagót a fizetéséből fennmaradó kilencszázezer dollárt veszni hagyva, annak reményében, hogy szabadügynökként valaki majd csak szerződteti a nyáron.

A Golden State Warriors ismét hazai pályán kapott ki, Derrick Coleman egyéni szezoncsúcsot jelentő 34 pontjából 16-ot a negyedik negyedben szerezve, valamint 17 pattanót letépve vezette 102-99-es győzelemre a Charlotte Hornets csapatát.

Indiana Pacers - Denver Nuggets 90-89
Conseco Fieldhouse, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Rose 19, D. Davis 11, J. Rose 9, illetve McDyess 23, Clark 22, van Exel 8

New York Knicks - Vancouver Grizzlies 111-86
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Houston, Sprewell 22-22, Ward, Ku. Thomas 7-7, Ward 6, illetve Abdur-Rahim 18, Abdur-Rahim 8, Bibby, Dickerson 4-4

Houston Rockets - Phoenix Suns 101-108
Compaq Center, 14 749 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Francis 32, Olajuwon 8, Francis 8, illetve A. Hardaway 24, Kidd 12, A. Hardaway 10

Minnesota Timberwolves - Washington Wizards 86-90
Target Center, 14 227 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett, Szczerbiak 26-26, Garnett 13, Brandon 11, illetve T. Murray 17, White 9, R. Strickland 7

Chicago Bulls - Atlanta Hawks 89-82
United Center, 21 904 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 31, Simpkins 9, R. Brown 7, illetve A. Henderson 15, Mutombo 21, Terry 9

Utah Jazz - Cleveland Cavaliers 113-95
Delta Center, 19 224 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 30, Russell 10, Stockton 18, illetve A. Miller 15, A. Miller, Kemp 6-6, A. Miller 8

Seattle SuperSonics - Dallas Mavericks 101-86
KeyArena, 13 621 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Patterson 32, R. Lewis, Payton, R. Patterson 8-8, Payton 9, illetve Finley 31, Rodman 15, Finley, Nash, Nowitzki 5-5

Golden State Warriors - Charlotte Hornets 99-102
Arena in Oakland, 10 201 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Hughes 21, Owens 9, Blaylock 7, illetve Coleman 34, Coleman 17, Mason 8