A Lakers nyerte a legjobbak csatáját<br/>

Az NBA két legjobb csapata, a Los Angeles Lakers és a Portland Trail Blazers egyaránt 11 meccses nyerőszériából vágtak neki az egymás elleni derbinek, amelyet végül 90-87-re a Lakers nyert meg.

Fotó: Reuters

Carter azért néha még most is szárnyal

Philadelphiában Allen Iverson 35 pontig jutott (83 százalékos hatékonysággal), ami éppen hússzal több, mint az ellenfél legjobbjáé, Michael Finleyé. Meglehetősen könnyen, 106-87-re győzött így a 76ers a Dallas Mavericks ellen. Iverson - az NBA pillanatnyilag legponterősebb játékosa - kötést viselt a fájós vállán, 15 pontot szórt az első negyedben, 12-t a harmadikban, miközben a Sixers 21 pontos előnyt halmozott fel az utolsó játékrészre. Theo Ratliffnak (19) is komoly hasznát vette a Philadelphia. Ratliff idei legjobb dobószázalékával (63) rukkolt elő.

Vince Carter visszatért a földre a vasárnapi szárnyalása (51 pont a Phoenix ellen) óta, de mostani, 26 pontos teljesítménye is elég volt a Raptorsnak a Chicago Bulls elpáholásához. A torontóiak 30. győzelmének megszerzésében Carteren kívül Charles Oakley (14) és Tracy McGrady (13, 15) is tevékenyen részt vett. Amennyire lehetett, tartotta a lelket a Chicagóban az újonc Elton Brand (26).

Shawn Kemp Hardawayt blokkolja

San Antonióban a szezon legsúlyosabb csapását mérte a Miami Heatre a Spurs. David Robinson (19) és a kispadon kezdő Terry Porter (15) sokat tettek a sikerért, de kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott az egész csapat. Mindkét csapat sérülés miatt nélkülözte legjobb játékosát, a Spurs Tim Duncant, a Heat Alonzo Mourningot. Kezdettől fogva a hazaiak irányították a játékot, az első negyedben csak 12 pontot ért el a Miami, a teljes mérkőzésen pedig az idei legalacsonyabb pontszámukat regisztrálhatták. "Nekünk a védelem kulcsfontosságú. A Heatből hiányzott Mourning, és ez megnehezítette a dolgukat" - mondta Robinson.

Clevelandben Jason Kidd 4 büntetőt értékesített az utolsó 37 másodpercben, a Phoenix meg elhalászta a győzelmet a Cavs elől. Utoljára 93-92-nél vezetett a Cleveland, de aztán a Suns-védők szorításában pont nélkül maradt a hátralévő időben (2:35). Penny Hardaway (22) és Kidd (21, 9, 6) vezették a Sunst, míg Lamond Murray (18) a Clevelandet.

Az elmúlt héten 127-91-re megalázta az Orlando Magicet a Seattle SuperSonics, ám most az Orlando visszavágott. Ron Mercer 17 pontot dobott a második félidőben (összesen 27-et), Darrell Armstrong (18, 9) is jól teljesített, így 103-94-re nyert a Magic. "Mekkora különbséget jelent egy hét" - ámuldozott Doc Rivers, a Magic edzője. A Seattle legjobbja 29 ponttal Gary Payton volt.

Indiana Pacers - Detroit Pistons 115-105
Conseco Fieldhouse, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Miller 24, Smits 12, Jackson 13, illetve Hill 37, Laettner 12, Hill, Stackhouse 5-5

Philadelphia 76ers - Dallas Mavericks 106-87
First Union Center, 17 586 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 35, Lynch 8, Snow 11, illetve Finley 15, Rooks 11, Pack 4

Toronto Raptors - Chicago Bulls 87-80
Air Canada Centre, 18 232 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Carter 26, McGrady 15, Christie 7, illetve Brand 26, Simpkins, Artest 8-8, Artest 5

Cleveland Cavaliers - Phoenix Suns 93-100
Gund Arena, 13 044 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Murray 18, Murray 9, Miller 12, illetve Hardaway 22, Kidd 9, Robinson, Kidd 6-6

Orlando Magic - Seattle SuperSonics 103-94
Orlando Arena, 13 043 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mercer 27, Wallace 9, Armstrong 9, illetve Payton 29, Grant 10, Davis 6

Minnesota Timberwolves - Charlotte Hornets 87-92
Target Center, 15 922 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Garnett 21, Garnett 9, Brandon 8, illetve Campbell 22, Campbell, Mason 8-8, Jones 5

San Antonio Spurs - Miami Heat 93-69
Alamodome, 18 629 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Robinson 19, Walker 11, Johnson 5, illetve P. Brown 16, Weatherspoon 12, Majerle 4

Portland Trail Blazers - Los Angeles Lakers 87-90
Rose Garden, 20 584 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pippen 19, Sabonis 11, Pippen 4, illetve O'Neal 23, O'Neal 10, Horry 5

Sacramento Kings - Vancouver Grizzlies 112-87
ARCO Arena, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 23, Pollard 10, Williams 8, illetve Harrington 20, Long