Maratoni Jazz-győzelem a Lakers ellen<br/>

A Utah Jazz kétszeri hosszabbítás után tudta csak megverni az LA Lakerst, a siker kulcsfigurája az újonc Quincy Lewis volt. Gary Paytont az első negyedben kiállították New Yorkban, és nélküle a Seattle nem tudott győzni. Az Indiana sorozatban harmadszor is kikapott, ezúttal a Chicagótól.

Fotó: Reuters

Shaq O'Neil blokkolja Ostertagot -- a Jazz
pedig a Lakerst

New Yorkban a Seattle sztárját, Gary Paytont az első negyedben kiállították, így a Knicks 112-106-ra le tudta győzni a SuperSonics együttesét. Payton, aki eléggé mérges hangulatban fejezte be a vasárnapi vesztes meccsüket Torontóban, a bíróval vitatkozva kényszerült elhagyni a pályát, de szerinte túl hamar ítéltek a játékvezetők. "Nem is akartam igazán vitázni'' - így Payton, aki mindössze négy pontig juthatott. "Semmi okot nem adtam arra, hogy az öltözőbe száműzzenek.'' Payton távollétében a Knicks tüzérei beindulhattak: Allan Houston 27, Latrell Sprewell pedig 24 pontot dobott, és ez, kiegészülve Patrick Ewing 18 pontjával, elegendőnek bizonyult a Knicks számára.

Reggie Miller sokat próbálkozott...

Abdul-Rahim blokkolja Mercert. Tehette
volna többször

A Portland Trail Blazers 101-87-re intézte el a New Jersey Nets együttesét. A jó formában lévő, a San Antoniót és a Los Angeles Lakerst verő Blazers hétpontos hátránnyal fordult féltávnál, de aztán lehajrázta a vendégeket: 17-2-es rohamuk után már 90-76-ra vezettek a záró játékrészben.

New York Knicks - Seattle SuperSonics 112-106
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Houston 27, Houston 9, Houston, Childs 4-4, illetve Sh. Williams 22, Baker 12, Sh. Williams 5

Utah Jazz - Los Angeles Lakers 105-101 - kétszeri h. u.
Delta Center, 19 911 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Malone 31, Ostertag 14, Stockton 15, illetve S. O'Neal 36, S. O'Neal 9, R. Harper 8

Chicago Bulls - Indiana Pacers 83-82
United Center, 21 911 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 28, Brand 8, Artest 7, illetve J. Rose 18, D. Davis 11, M. Jackson 12

Denver Nuggets - Vancouver Grizzlies 110-98
Pepsi Center, 10 884 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Mercer 24, LaFrentz 10, Van Exel 9, illetve Abdur-Rahim 24, Abdur-Rahim 13, Bibby 9

Portland Trail Blazers - New Jersey Nets 101-87
Rose Garden, 19 980 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Sabonis 21, Sabonis 13, Pippen 10, illetve Marbury 21, Feick 6, Van Horn, Marbury 4-4

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

A 80. játéknapon a Houston Rockets 15 hárompontost szerzett a Miami Heat elleni hazai győzelme során. A Toronto a Seattle ellen támadt fel, a Detroit pedig Grant Hill nélkül állt ki a Dallas ellen, amelynek edzője, Don Nelson így megszerezte 900. győzelmét.