Marbury jóvátette hibáját<br/>

Stephon Marbury tegnapi szerencsétlen kimenetelű produkcióját feledtetve a New Jersey frontembereként villogott a Detroit Pistons elleni győztes találkozón. 111 pontot dobott a Sacramento, úgy, hogy a legtöbbre jutó játékosai (Stojakovic és Divac) mindössze 17-ig jutottak.

Fotó: Reuters

Marbury - már temették

Charlotte-ban Derrick Coleman és Eddie Jones 23-23 pontot dobott, amit a philadelphiai Allen Iverson 35-tel próbált ellensúlyozni, nem túl sok sikerrel. A harmadik negyedben Jones és David Wesley hatékony közreműködésével a Hornets 40-19-re megszórta a 76erst, megalapozva ezzel a Charlotte harmadik egymás utáni győzelmét, ugyanebben a játékrészben a kiállítás sorsára jutott Larry Brown, a Philadelphia mestere. Bobby Phills, az autóbalesetben elhunyt védő tragédiája óta a Charlotte győzelem-vereség mérlege 3-1. A Keleti főcsoportban - az Indiana mögött - a Charlotte büszkélkedhet a második legjobb mérleggel hazai pályán (15-2).

Harc egy lepattanóért Milwaukeeben
(fehérben a hazaiak, feketében a Seattle)

Antonio McDyess húzta a Denver Nuggets szekerét a Houston ellen: idénycsúcsát jelentő 40 pontjával sem tudott viszont segíteni csapatán. A Denverben Nick Van Exel 31 pontot, Ron Mercer 22-t szerzett, ám ez nem volt elég egy olyan ellenféllel szemben, amelyben hatan is kétszámjegyű eredményt értek el, pontdobás terén. A két gárda utolsó 11 találkozásakor a Houston nyert.

Vancouverben a Grizzlyk 0-17-re rontották a Utah Jazz elleni örökmérlegüket, egy 94-89-es vereséggel. Karl Malone 26 pontot dobott csak a második félidőben (összesen 32-t). Pár órával a meccs előtt Bill Laurie St. Louis-i üzletember bejelentette, hogy lemondott a Grizzlies megvásárlásáról, mivel nincs lehetősége "anyavárosába" költöztetni az együttest.

Sacramentóban Chris Webber távollétében Lawrence Funderburke vált főszereplővé: 10 pontot dobott egy mindent eldöntő utolsó negyedbeli roham során, amivel a Kings sorozatban hetedszer aratott sikert, ezúttal az Orlando Magic ellen. Érdekesség, hogy a Sacramento 111 pontja ellenére senki sem tudott 20 fölé menni csapatból.

Charlotte Hornets - Philadelphia 76ers 109-100
Charlotte Coliseum, 16 160 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Coleman, Jones 23-23, Mason 9, Jones 8, illetve Iverson 35, Hill 7, Snow 7

New Jersey Nets - Detroit Pistons 122-120
Continental Airlines Arena, 15 222 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Marbury 34, Feick 25, Marbury 15, illetve Stackhouse, Laettner 28-28, Laettner 8, Stackhouse 9

Milwaukee Bucks - Seattle SuperSonics 96-104
Bradley Center, 14 087 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Robinson 21, Williams 11, Allen 13, illetve Baker 31, Payton 10, Payton 7

Houston Rockets - Denver Nuggets 122-115
Compaq Center, 14 591 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Anderson 26, Anderson 13, Francis 7, illetve McDyess 40, McDyess 12, Van Exel 11

Vancouver Grizzlies - Utah Jazz 89-94
General Motors Place, 12 909 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Harrington, Bibby 22-22, Abdur-Rahim 12, Bibby 9, illetve Malone 32, Malone 12, Stockton 12

Sacramento Kings - Orlando Magic 111-103
Arco Arena Sacramento, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stojakovic, Divac 17-17, Divac 12, Williams 8, illetve Maggette 18, Outlaw 8, Armstrong 6