Jordan és Clinton sem elég a Wizardsnak<br/>

Szerda este a Washington mérkőzését Michael Jordan és Bill Clinton is megtekintette, mégis vereséget szenvedett a Wizards a Dallas Maverickstől. Dávid Kornél 12 percet játszott a Clevelandben, dobott öt pontot, de a Cavs kikapott Los Angelesben a Lakerstől. A Portland San Antonióból, a Minnesota Utah-ból távozott győzelemmel.

Fotó: Reuters

A dallasi Bradley blokkolni készül. Nem
varázsoltak a washingtoniak

Bostonban ismét Paul Pierce volt a nyerőember: 30 pontjának felét a negyedik negyedben szerezve a Celtics együttesét a hajrában 16-1-es rohamra, és 94-90-es győzelemre vezette a Toronto Raptors ellen. Antoine Walker 19 pontot, 12 lepattanót és 8 gólpasszt jegyzett a Boston színeiben.

Az Indiana Pacers Reggie Miller 29 pontjával 106-84-re nyert a Milwaukee Bucks ellen, és megőrizte helyét a Keleti konferencia élén. Miller 9/20-as mezőny és 8/8-as büntetőstatisztikát produkált, valamint három hármast is bevállalt.

Marbury jelzésértékű taknyolása Ward előtt

Los Angelesben a negyedik negyed döntött: a clevelandi Shawn Kemp a közepén kipontozódott, és a Lakers 23 büntetőt dobott, így a hazaiak 95-86-ra verték a Cavaliers együttesét. Shaquille O'Neal 27, Kobe Bryant pedig 25 pontot szerzett a Lakersnek, a záró szakaszban O'Neal 4/8-as, Bryant 8/8-as büntetőmérleget hozott össze. A Cleveland magyarja, Dávid Kornél 12 perc alatt 5 pontot dobott, négy mezőnybeli kísérletéből kétszer, a büntetőpontról kettőből egyszer talált be, ezenkívül összeszedett három lepattanót is, valamint ugyancsak három személyi hibát.

A San Antonio Spursnek jól visszavágott a Portland Trail Blazers, amely éppen a későbbi nagybajnoktól kapott ki a Nyugati konferencia tavalyi döntőjén 4-0-ra, 105-95-re verve őket az Alamodome-ban. Tim Duncannel, a hazaiak legjobb játékosával 60 mérkőzéssel ezelőtt fordult elő utoljára, hogy nem érte el a 10 pontot, a vendégek legjobbja, Rasheed Wallace ugyankkor már az első negyed végén kilencnél járt. A Portland 26-21-re vezetett 12 perc után, és a Spurs nem tudott többé felkapaszkodni.

Kevin Garnett 31 pontos teljesítménye, valamint az, hogy Bobby Jackson jól helyettesítette a sérült Terrell Brandont az irányító poszton, segítette a Minnesota Timberwolvest 91-88-as győzelemre a Utah Jazz ellen. A tavalyi MVP Karl Malone (21 pont, 8 lepattanó) nem nagyon zavarta Garnettet, aki hétfői 37 pontos karrierrekordja után ismét nagyot alkotott: 15/24-es mezőnystatisztikával dobta 31 pontját, emellé gyűjtött 10 pattanót és 6 asszisztot. Jackson 18 pontot és 8 gólpasszt jegyzett, és a Minnesota 13-at nyert meg legutóbbi 16 meccséből, miután véget vetett szezonbeli legsúlyosabb, nyolcmeccses nyeretlenségi sorozatának.

A Philadelphia 76ers mindössze egy kosarat engedélyezett az Atlanta Hawksnak a harmadik negyedben, és így 107-89-re tudtak nyerni, sorozatban negyedik és 11 meccsen a kilencedik győzelmüket szerezve meg.

A Chicago Bulls, Eddie Jones 26 pontjának is köszönhetően, 96-86-ra kikapott a Charlotte Hornetstől, amely egymás utáni második győzelmével igyekszik úrrá lenni gyászán.

Washington Wizards - Dallas Mavericks 86-104
MCI Center, 11 358 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): T. Murray 17, J. White 15, R. Strickland 3, illetve Finley 23, Nowitzki 9, Finley 9

Los Angeles Lakers - Cleveland Cavaliers 95-86
Staples Center, 18 997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. O'Neal 27, S. O'Neal 23, K. Bryant 4, illetve A. Miller 20, L. Murray, Kemp 8-8, B. Knight 6

Boston Celtics - Toronto Raptors 94-90
FleetCenter, 16 124 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce 30, A. Walker, Potapenko 12-12, A. Walker 8, illetve V. Carter 20, Oakley 10, Bogues, Al. Williams 5-5

Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 106-84
Conseco Fieldhouse, 18 345 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Miller 29, D. Davis 13, M. Jackson 12, illetve G. Robinson 25, S. Williams 13, Cassell 9

Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks 107-89
First Union Center, 16 288 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 25, T. Hill 13, Snow 9, illetve A. Henderson 22, Mutombo 12, Rider, Terry 5-5

New York Knicks - New Jersey Nets 90-89
Madison Square Garden, 19 763 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Ward 19, Ewing 14, Ward 7, illetve Marbury 23, Van Horn 9, Marbury 10

Chicago Bulls - Charlotte Hornets 86-96
United Center, 21 906 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Brand 24, Brand 8, Kukoc 5, illetve E. Jones 24, Coleman 11, Wesley 10

San Antonio Spurs - Portland Trail Blazers 95-105
Alamodome, 20 638 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Robinson 29, D. Robinson 12, Porter 7, illetve Ra. Wallace 22, Sabonis, Pippen 7-7, Stoudamire, Schrempf 7-7

Utah Jazz - Minnesota Timberwolves 88-91
Delta Center, 19 678 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Stockton 23, Ostertag 12, Stockton 12, illetve Garnett 31, Garnett 10, B. Jackson 8

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

Michael Jordan, a Chicago Bulls hat világbajnoki címének vezéralakja, ötszörös MVP és tízszeres gólkirály, vezetőként tér vissza az NBA-be, elfoglalva a Washington Wizards szakmai igazgatói székét.