A Cavs aktivizálta Dávidot<br/>

Dávid Kornél pontot nem szerzett, de végre rendes játéklehetőséghez jutott a Cleveland L. A. Clippers elleni meccsén. A Milwaukee ötven ponttal verte a Charlotte-ot, a San Antonio pedig a Midwest csoport csúcsrangadóján a Utah Jazzt intézte el.

A Cleveland Cavaliers Brevin Knight 14 gólpasszával és az utolsó két percben bedobott hét büntetőjével 111-106-ra verte a Los Angeles Clippers együttesét. Bob Sura és Lamond Murray fejenként 20, az újonc Andre Miller pedig a kispadon kezdve 18 pontot szerzett a Cavs színeiben.

Fotó: Reuters

Túlerőben a Lakers a Denver ellen

Kobe Bryant 17-et szerzett 30 pontjából az első negyedben, és a Los Angeles Lakers 43-18-ra vezetett ennek a szakasznak a végén, végül 130-95-re győzve le a Denver Nuggets együttesét, sorozatban a 15. sikert aratva. Shaquille O'Neal ismét fantasztikusan játszott, egyetlen gólpasszal maradt le első tripla-duplájától: 31 pontja, 19 pattanója, 9 gólpassza mellé még 5 blokkot is gyűjtött. A Lakers mind pontmennyiségben, mind -különbségben szezoncsúcsot állított fel. Antonio McDyess 23, Ron

A Lakers vezérszurkolója, Jack Nicholson
hergeli van Exelt a negyedik negyedben

A San Antonio Spurs 93-86-ra verte a Utah Jazzt, és ezzel átvette a vezetést a Midwest Divisionben. A Utah a harmadik negyed végén még 68-59-re vezetett, de Tim Duncan, aki karrierrekordot érő 46 pontjából a záró játékrészben 18-at szerzett (az egész Jazz dobott ezalatt ugyanennyit) és Terry Porter (aki 11-et dobott 16 pontos összegéből a negyedik negyedben) utolsó percben dobott két hármasa végleg bebiztosította a bajnoki címvédő hazai győzelmét.

Porba hullott a Hornets

Bostonban meglepetés született, a jó formában lévő Vancouver Grizzlies, Mike Bibby (33 pont) és Othella Harrington (27) karrierrekordjaitól megtáltosodva 112-103-ra győzelmet aratott a Celtics felett. A Vancouver, amely egymás után 30 idegenbeli meccset veszített el 1999 folyamán, a franchise történetének legeredményesebb túráján van túl, hármat nyert egymás után, és 4-1-gyel térhet haza. Bibby 100%-osan (6/6), a Vancouver 80%-osan (8/10) célzott a hárompontos vonalon túlról, és a Celtics hiába vezetett a harmadik negyed végén 82-77-re, a vendégek négy hármassal támogatott 14-0-s rohammal vették be végül Bostont.

Cleveland Cavaliers - Los Angeles Clippers 111-106
Gund Arena, 11 475 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): L. Murray, Sura 20-20, Kemp 7, B. Knight 14, illetve D. Anderson 29, Odom 7, D. Anderson 5

Milwaukee Bucks - Charlotte Hornets 137-87
Bradley Center, 13 159 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Allen 26, E. Johnson 13, Cassell 12, illetve Wesley 23, B. Miller 8, Campbell 5

San Antonio Spurs - Utah Jazz 93-86
Alamodome, 17 944 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan 46, Duncan 14, Av. Johnson 6, illetve Malone 23, Malone 11, Stockton 10

Los Angeles Lakers - Denver Nuggets 130-95
Staples Center, 18 997 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): S. O'Neal 31, S. O'Neal 19, S. O'Neal 9, illetve McDyess 23, McDyess 9, McCloud, Herren 4-4

Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 107-94
Rose Garden, 19 980 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pippen, Schrempf, Stoudamire 17-17, Pippen, B. Grant 8-8, Pippen, S. Smith, Stoudamire 6-6, illetve Nowitzki 19, Ceballos 11, Finley 5

Boston Celtics - Vancouver Grizzlies 103-112
FleetCenter, 14 876 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Pierce 23, A. Walker 11, K. Anderson 8, illetve Bibby 33, O. Harrington, G. Long 12-12, Dickerson 6

Orlando Magic - New Jersey Nets 94-100
Orlando Arena, 12 664 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Armstrong 29, B. Wallace 14, D. Armstrong 8, illetve Marbury 22, Feick 13, Marbury 9

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

Az NBA 66. játéknapján rendezett négy meccs mindegyikén kőkemény ütközetet láthatott a közönség, de kiemelkedett közülük a torontói Raptors-Grizzlies találkozó, ahol az esélytelenebb vendégek nyerték a két kanadai klub összecsapását.