A Grizzlyk nyerték a kanadai csatát<br/>

Az NBA 66. játéknapján rendezett négy meccs mindegyikén kőkemény ütközetet láthatott a közönség, de kiemelkedett közülük a torontói Raptors-Grizzlies találkozó, ahol az esélytelenebb vendégek nyerték a két kanadai klub összecsapását.

Fotó: Reuters

A kép csalóka: végül a Vancouver
kerekedett feleül

Terrell Brandon is csatlakozott a tripla-duplások klubjához, csapata, Minnesota Timberwolves pedig sorban ötödik győzelmét aratta, ezúttal idegenben győzve 123-112-re a Philadelphia 76ers ellen. Brandon élete első tripla-duplája 27 pontból, 14 gólpasszból és 10 lepattanóból állt, és a Timberwolves is rekordot állított fel: 64%-os (52/81) mezőnystatisztikájuk még sosem volt ezelőtt. Malik Sealy 23 ponttal, Kevin Garnett pedig 20 ponttal, valamint 8-8 asziszttal és pattanóval segítette a Minnesotát. Allen Iverson, a Philadelphia legjobbja 37 pontot szerzett, de jellemzően mindössze csak 34%-os pontossággal célzott (12/35) a mezőnyből. A Sixers edzője, Larry Brown szerint szerencsések voltak: "Ha az ellenfél ilyen dob, általában 30 pontos vereség a vége."

A Golden State Warriors nem tudta kihasználni, hogy a Seattle SuperSonics kilencpontos előnyt packázott el a rendes játékidő végén, és hagyta, hogy a vendégcsapat dobja a hosszabbítás utolsó hét pontját. A Seattle így 100-95-ös győzelemmel távozhatott Oaklandből. A vendégek legjobbja Vin Baker volt 30 ponttal, és a húszéves Rashard Lewis 19-et szórva karrierrekordot ért el.

Sacramentóban a hazaiak kezdő ötöse 101 pontot dobott összesen (Chris Webber 31, Nick Anderson 25, Corliss Williamson 23, Vlade Divac 16, Jason Williams 6), hogy a Kings legyűrje az Indiana Pacerst 116-113-ra. Travis Best a negyedik negyedben megpróbálta felhozni a vendégeket, 20 pontjából 17-et ebben a szakaszban szerezve, de a Pacers hajrája későinek bizonyult: lefújták a meccset, mielőtt kiegyenlíthettek volna.

Toronto Raptors - Vancouver Grizzlies 97-107
Air Canada Centre, 19 188 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): V. Carter, A. Davis 20-20, V. Carter 10, V. Carter, Oakley 6-6, illetve Abdur-Rahim 29, O. Harrington, G. Long 7-7, Bibby 6

Philadelphia 76ers - Minnesota Timberwolves 112-123
First Union Center, 20 232 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Iverson 37, Geiger 13, Iverson, Snow 4-4, illetve Brandon 27, Brandon 10, Brandon 14

Golden State Warriors - Seattle SuperSonics 95-100 - hu.
Arena in Oakland, 11 263 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Jamison, Blaylock 20-20, Marshall 11, Blaylock 10, illetve Baker 30, Baker 18, Payton 12

Sacramento Kings - Indiana Pacers 116-113
ARCO Arena, 17 317 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Webber 31, Williamson 9, Jas. Williams 15, illetve Croshere 22, D. Davis 12, Best 8

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

Az első 28 mérkőzéséből mindössze kettőt nyert meg a Chicago Bulls, most azonban a Boston Celtics legyőzésével három mérkőzésesre nyújtotta győzelmi sorozatát. Dávid Kornél új csapata, a Cleveland nyert New Yorkban, de a magyar csatár még egy percet sem kapott a parketten. Nyugaton a helyzet változatlan: a Lakers Seattle-ben, a Portland pedig otthonában a Phoenix ellen nyert rangadót.