A Lakers lerohanta Seattle-t<br/>

Seattle nemcsak a zavargásokat szenvedi meg, a Los Angeles Lakers által szállított majd' 40 pontos keddi verés a SuperSonics első hazai kudarca volt idén. A Philadelphia nyerte a negatív pontrekordot hozó 76ers-Knicks összecsapást, amely egyben a sérült sztárok meccse is volt.

Fotó: Reuters

Shaq Vin Bakernek is fejfájást okozott

A Sonics talán utólag jobban örült volna, ha mégis elhalsztják a mecscet, hiszen idei leggyengébb produkciójukkal rukkoltak elő. Legjobbjuk 19 ponttal az a Ruben Patterson volt, aki a múlt szezonban a Lakerst erősítette még, Gary Payton három negyed alatt mindössze 12 pontot szerzett. A Seattle hat hazai győzelem után most veszített először a KeyArenában, a Lakers pedig 11 győzelemmel (4 vereség mellett) beérte őket a tabellán.

Jó hír a Lakers-rajongóknak, hogy Kobe Bryant törött keze végre meggyógyult és szerdán lekerül a sérültlistáról.

Sprewell és Snow egyelőre
egészségesek

Nick Anderson az Orlando Magicnél játszott az 1989-es drafttól kezdve az 1999-es nagytakarításig, és most a Sacramento Kings színeiben 111-102-es győzelemre vezette új csapatát a régi ellen. Anderson úgy hagyta el Orlandót, hogy ő volt a franchise legjobb dobója és labdaszerzője. A hazai drukkerek ovációjától övezve, szülei és testvérei szeme láttára Anderson 18 pontot és 11 lepattanót szerzett. Darrell Armstrong, az egyetlen kezdőjátékos a tavalyi orlandói gárdából, 29 ponttal és 12 gólpasszal vezette a Magicet. A Kings 10-2-es szezonkezdést utoljára 1948-ban, még Rochester Royals néven produkált.

San Antonióban Tim Duncan 28, Avery Johnson pedig 22 pontot szerzett, és a Spurs 106-87-re verte a Detroit Pistonst. Csak egy ponttal vezettek a nagyszünetben, de a harmadik játékrészben fantasztikus, 84%-os (16/19) mezőnystatisztikával elmosták a Detroit védelmét, és ezzel megszerezték sorozatban hatodik győzelmüket. Grant Hill volt a Pistons legjobbja 30 ponttal, de csak ő dobott a vendégeknél tíz pont felett.

Jason Kidd (20 pont, 8 lepattanó, 10 gólpassz) és Tom Gugliotta (18, 11) vezérletével a Phoenix Suns hétmeccsesre nyújtotta nyerőszériáját a Los Angeles Clippers feletti, idegenbeli 94-80-as győzelemmel. Cliff Robinson csereként 19 pontot tett hozzá a sikerhez - a Phoenix kispadja 36-18-ra verte a Los Angeles hasonló kontingensét .

Mutombo 10 pontot és 11
pattanót szerzett az Atlantának

Joe Smith 26, Terrell Brandon és Malik Sealy 18-18 pontot szereztek, és Minnesota Timberwolves 109-92-re nyert a Denver Nuggets ellen, amely a nagyszünetre még Nick Van Exel 13 méterről elengedett hármasával, és 63-54-es vezetéssel vonult le. A hazaiak azonban 33-16-ra nyerték a harmadik negyedet és 55-29-re a második félidőt.

Clevelandben Shawn Kemp 25 pontot dobott (és közte négy kulcsfontosságú büntetőt az utolsó 33 másodpercben), és a Cavaliers 106-99-re verte a Dallas Mavericks együttesét, melynek színeiben Hubert Davis 16-ot szerzett 27 pontjából a negyedik negyedben, de hiába jött fel a Mavs 101-99-re, a Cavs Kemp 4/4-es büntetőzésével bebiztosította a győzelmét.

New Jerseyben Juwan Howard 23, és az újonc Richard Hamilton kilenc negyedik negyedbeli (összesen 14) pontjával a Washington Wizards 15 pontos deficitet dolgozott le, hogy 85-78-ra legyűrje a Nets szánalmasan gyengén szereplő (2-13) együttesét.

Toronto Raptors - Atlanta Hawks 89-107
Air Canada Centre, 16862 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): A. Davis 16, A. Davis 12, D. Brown 5, illetve Rider 23, Mutombo 11, Rider 6

Cleveland Cavaliers - Dallas Mavericks 106-99
Gund Arena, 11033 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Kemp 25, Declercq 15, B. Knight 10, illetve H. Davis 27, Finley 12, Finley 11

New Jersey Nets - Washington Wizards 78-85
Continental Airlines Arena, 13507 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Van Horn 24, Feick 16, Marbury 12, illetve Howard 23, M. Smith 13, Howard, R. Strickland 4-4

Orlando Magic - Sacramento Kings 102-111
Orlando Arena, 14439 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Armstrong 29, Outlaw 9, D. Armstrong 12, illetve Webber 22, N .Anderson, Webber 11-11, N. Anderson, Jas. Williams 5-5

Minnesota Timberwolves - Denver Nuggets 109-92
Target Center, 13117 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): J. Smith 26, J. Smith 9, Szczerbiak, Brandon 6-6, illetve Mercer, McDyess 16-16, LaFrentz, Clark 9-9, Van Exel 7

Philadelphia 76ers - New York Knicks 74-70
First Union Center, 17420 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): L. Hughes 25, MacCulloch 13, Snow 4, illetve Houston 20, K. Thomas 16, Houston, Childs 3-3

San Antonio Spurs - Detroit Pistons 106-87
Alamodome, 18328 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): Duncan 28, Duncan 10, Elie 7, illetve G. Hill 30, D. Reid 7, Hunter, Crotty 5-5

Seattle SuperSonics - Los Angeles Lakers 77-101
Key Arena, 17072 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): R. Patterson 19, Baker 10, Payton 5, illetve S. O'Neal 27, S. O'Neal 10, Fisher 8

Los Angeles Clippers - Phoenix Suns 80-94
Staples Center, 10233 néző
A legjobbak (pont, lepattanó, gólpassz): D. Anderson 25, Skinner 10, Odom, Murdock 4-4, illetve Kidd 20, Gugliotta 11, Kidd 10

[mécs]

Š Copyright Reuters Limited. Š Hungarian translation Origo. Minden jog fenntartva.
A jelen képernyő Reuters-tartalmának a Reuters írásbeli engedélye nélkül történő közzététele vagy terjesztése kifejezetten tilos.

Ajánló:

Korábban:

Karl Malone az NBA történetének harmadik legeredményesebbje lett, Michael Jordant (29 277 pont) előzve meg. Kikapott a liga két legjobbja, a Portland hazai pályán az Indianától, a Sacramento pedig idegenben a Miamitól.