Bede Ferenc: Tizenegyest kellett volna ítélni a braziloknak

Russia World Cup Brazil - Belgium FIFA football soccer
5580680 06.07.2018 Brazil's Miranda lies on the ground during the World Cup quarterfinal soccer match between Brazil and Belgium at the Kazan Arena, in Kazan, Russia, July 6, 2018. Maksim Bogodvid / Sputnik
Bede Ferenc volt FIFA-játékvezető a Brazília-Belgium (1-2) negyeddöntő után két kulcsmomentumra hívta fel a figyelmet.
Forrás: Origo

53. perc: Neymar a büntetőterületen belül Fellaini mellett meghúzta a labdát, majd jobb lábával kereste a kontakt lehetőségét, majd eldobta magát. A mögötte jó helyen álló játékvezető jól érzékelte, hogy a brazil játékos meg akarja téveszteni, ezért tovább engedte a játékot és később szóban figyelmeztette Neymart.

Érdekes, hogy az egyértelmű műesésnél, miért nem ítélt közvetett szabadrúgást és figyelmeztetett sárga lappal, ahogy a Bajnokok Ligájában megszokott.

Az 56. percben a büntetőterületen belül közel a kapuvonalhoz a brazil játékos megtolja a labdát, ami a játéktéren van, amikor

a belga Kompany mindkét lábával nekicsúszik a brazil játékosnak, ami szabálytalan.

A szerb játékvezető kirúgást ítél, azonban vár, mert videókontroll alá kerül a szituáció. A visszajátszáson is szabálytalan a belga védő szerelési kísérlete,

ezért érthetetlen, hogy a videóbíró miért nem látta büntetőnek az esetet.