Hatalmas tapsvihar közepette ért célba a nyíltvízi úszás utolsó helyezettje - videó

swim Horizontal SWIMMING
Algeria's Souad Nefissa Cherouati reaches for refreshment at a feed station in the women's 10km marathon swimming event during the Tokyo 2020 Olympic Games at the Odaiba Marine Park in Tokyo on August 4, 2021. (Photo by Oli SCARFF / AFP)
Igazán szép olimpiai pillanatot hozott a női nyíltvízi úszás, amelynek végén az utolsó helyezett legalább akkora tapsot kapott, mint a dobogósok.

Mint arról korábban beszámoltunk, Olasz Anna fantasztikus versenyzéssel a 4. helyen végzett a női nyíltvízi úszók 10 kilométeres versenyében.

Miközben a 25 tagú mezőny első 24 helyezettje 2 óra 9 percen belül ért célba, addig az utolsóként beúszó, lisszaboni születésű, de algériai színekben versenyző Souad Cherouati 2 óra 17 perc 21,6 másodperc alatt teljesítette a távot, azaz közel tíz perccel elmaradva még az utolsó előttitől is. A helyszínen őt megvárók azonban az olimpiai eszem jegyében óriási vastapssal köszöntötték az első algériai nyíltvízi úszót, aki olimpián rajthoz állt.