Öttusázó viszi a brazil zászlót a megnyitón

04200714RDI_FDP_SALTO_MARQUES SQUARE FORMAT
Foto de accion durante la Competencia Pentatlon Moderno, en el Festival Deportivo Panamericano, en la Foto: Yane Marques BRA 19/07/2014/MEXSPORT/ ROBERTO MAYA Centro Deportivo Olimpico Mexicano
Az öttusázó Yane Marques viszi a házigazda brazilok zászlóját a riói olimpia helyi idő szerint péntek esti megnyitóján.

A zászlóvivő személyéről tv-s szavazás döntött, a végeredményt pedig Carlos Arthur Nuzman, a Brazil Olimpiai Bizottság elnöke hirdette ki. Marques a vitorlázó Robert Scheidt és a röplabdázó Serginho ellenében nyert.

A 32 esztendős Marques négy éve, Londonban bronzérmet nyert a női versenyben, s most is a győzelemre esélyesek között tartják számon.

Yane Marques Forrás: MEXSPORT/MEXSPORT/David Leah

Az első dél-amerikai olimpián Brazília rekordot jelentő 465 sportolóval indul, s a cél, hogy az első tíz közé kerüljön az éremtáblázaton.

A megnyitót a Maracana Stadionban rendezik. Az augusztus 21-ig tartó játékokon több mint 10 ezer sportoló küzd 306 versenyszámban.