Fejre állt a világ a riói kézilabdatornán

Michal Daszek, kézilabda
Poland's right wing Michal Daszek falls during the men's preliminaries Group B handball match Poland vs Brazil for the Rio 2016 Olympics Games at the Future Arena in Rio on August 7, 2016. / AFP PHOTO / FRANCK FIFE
A riói olimpia női kézilabdatornája nagy meglepetésekkel indult, de a férfiaknál sem a megszokott eredmények születtek a csoportkör első fordulójában. Katar alaposan elverte a horvátokat, a lengyelek kikaptak a braziloktól, míg Dánia egy félidőn át nem bírt Argentínával.

Az A csoport első mérkőzésén a 2015-ös vébén házigazdaként ezüstérmet nyert Katar lépett pályára, és ha egy éve még sok kritika érte az összevásárolt csapatot, ezúttal semmilyen segítségre nem volt szüksége ahhoz, hogy bohócot csináljon a horvátokból.

Az első félidőben már hét gól volt a közel-keletiek előnye (15-8) úgy, hogy kapusuk, Danijel Saric négy hetest is védett. Az eredmény a 26. és a 33. perc alatt 11-8-ról 18-8-ra alakult, Zeljko Babic szövetségi kapitány nem is tudott mit mondani tanítványainak. A 30-23-as sikerből a 2006–2009 között Veszprémben epizódszerepet kapott jobbátlövő, Zarko Markovic tíz góllal vette ki a részét.

Danijel Saric Forrás: AFP/Franck Fife

Dánia is alaposan belealudt a nyitómérkőzésbe, pedig tavaly már megtapasztalhatta az argentinok erejét. A katari vébén a felek 24-24-re végeztek egymással, ezúttal ismét szorongattak a dél-amerikaiak, akik 5-2-es kezdés után még a félidőben is 10-10-re álltak.

Aztán beindult a dán henger, az egyaránt hatgólos Mikkel Hansen és Lasse Svan Hansen vezérletével egy 5-0-s szériával kezdték a második játékrészt, a 49. percben pedig már 22-14-re is vezettek, végül beérték egy 25-19-es sikerrel.

Andreas Wolff kapus létére két gólt is szerzett Forrás: AFP/Franck Fife

A B csoportban a friss Európa-bajnok Németország úgy nyert 32-29-re a svédek ellen, hogy az 52. percben még 25-25 volt az állás. A meccs hőse a Gummersbach átlövője, Julius Kühn volt, aki hét gólt szerzett, de különleges teljesítményt nyújtott a Kiel kapusa, Andreas Wolff is, aki tíz védése mellett kétszer is bevette a svédek kapuját.

Az este meglepetését aztán a házigazda brazilok aratták, akik a hétgólos Jose Guilherme de Toledo vezérletével 34-32-re legyőzték a lengyeleket.