Vívóbotrány az Universiadén

Szerdán meglepetésre mind a férfi, mind a női párbajtőrcsapat a mezőny második felében fejezte be a küzdelmeket, ám a magyarok fejében még mindig a keddi nap járt, amikor a női tőrözők versenyében Kína vitatható ponttal nyert Magyarország ellen. A perpatvart még nem zárta le a küldöttség, hiszen Szabó Bence úgy döntött, írásban is panaszt emel a Nemzetközi Vívószövetség fegyelmi bizottságánál. Ma a kardvívókon a sor, a férficsapat (Nemcsik Zsolt, Fodor Kende, Decsi Tamás) és a női együttes (Nagy Orsolya, Nagy Annamária, Csaba Edina) egyaránt dobogós lehet. Csak Kínával ne kerüljenek össze... Atlétikában Horváth Gergely a gerelyhajítás selejtezőjében indul, ritmikus gimnasztikában Kiss Katalin folytatja a versenyzést, míg a nap talán legnagyobb érdeklődéssel várt mérkőzésén a magyar vízilabda-válogatott Oroszország ellen száll vízbe az Universiade elődöntőjében.

Amint már a bevezetőben említettük, Kína őrületes éremgyűjtésbe fogott, mintegy demonstrálva, mire is számíthatnak majd az ellenfelek hét év múlva, a pekingi olimpián. Például a műugrás 12 aranyérme közül 12-t szereztek meg, de asztaliteniszben sem vesztettek a legfényesebb medáliából, így jelenleg 87 éremnél (közte 45 aranynál) tartanak. Összehasonlításképpen: többet szereztek, mint az éremtáblázat másik két helyezettje, az Egyesült Államok (39 érem, 16 arany) és Japán (44 érem, 11 arany)