Fodor aranyért birkózhat

Fodor Zoltán döntőbe jutott a kötöttfogású birkózók 84 kg-os kategóriájában a pekingi olimpián, miután az elődöntőben két menetben legyőzte a török Nazmi Avlucát.

Fodornak a 2006-ban vb-ezüstérmes, idén Európa-bajnok riválissal szemben nehéz dolga volt, de sikeresen megoldotta.

Az első menetben az egyperces tusakodást követően a török ment le térdelőbe először, de a magyar birkózó nem tudott akciót csinálni, így az ellenfélé volt a pont. Aztán fordított helyzetből folytatódott az összecsapás, Avluca próbálkozott, Fodor viszont szépen, pontot érően kontrázott, 2-1-gyel övé lett a szakasz.

A második menetben nem volt akció, a sorsolás a magyar versenyzőnek kedvezett, sikeres védekezéséért ő kapta az utolsó pontot, így megnyerte ezt a két percet és ezzel együtt a mérkőzést is. A vegyes zónában zokogva nyilatkozott a jelenlévő magyar újságíróknak.

Forrás: MTI

Fodor az első körben esélyt sem adott a hazaiak kedvencének, Ma Szan-jinek
Kattintson a galériáért!

"Tudtam, hogy ha egy kis szerencsém lesz, megverem. Mindent erőből próbált megoldani, kevés technikát vitt bele az akcióiba, többször lecsúszott a fogása. Érződött rajta, hogy nem fiatal, már állásnál hallottam, hogy hörög. Előzetesen nem számítottam a döntőbe kerülésre, az első öt közé kerüléssel elégedett lettem volna."

a 16 között
84 kg:
Fodor Zoltán-Ma Szan-ji (kínai) 2-0 (2-0, 2-1)
96 kg: Adam Wheeler (amerikai)-Virág Lajos 2-1 (+1-1, 1-1+, 1-1+)
120 kg: Deák Bárdos Mihály-Ari Taub (kanadai) 2-0 (2-1, 4-1)

a negyeddöntőben
84 kg: Fodor-Salva Gadabadze (azeri) 2-1 (1-1+, 3-0, +1-1)
120 kg: Yannick Szczepaniak (francia)-Deák Bárdos 2-1 (+1-1, 0-2, +1-1)
az elődöntőben: Fodor-Avluca Nazmi (török) 2-1 (2-1, +1-1)

Fodor a döntőben az olasz Andrea Minguzzival birkózik magyar idő szerint 11:20-kor