Emmons újabb kapitális hibája puskában, kínaié az arany

Az amerikai Matthew Emmons érthetetlen hibája után a kínai Csiu Csien nyerte a férfi kisöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett számát a pekingi olimpián. Emmons már Athénban is őrült hibát vétett, szintén nyert helyzetben.

Az amerikai sportlövő, aki fekvőben címvédőként ezüstérmes lett Pekingben, a döntő utolsó lövése előtt óriási előnnyel, több mint három körrel vezetett riválisai előtt, ami ezen a szinten elvileg elveszíthetetlen "fór". Az amerikai aztán bebizonyította, hogy nem az, tizedikre ugyanis az értékelhetetlennek nevezhető 4,4 kört lőtt és még a dobogóról is leszorult.

Emmons négy éve, Athénban is kapitális hibát követett el: ugyanebben a számban szintén első helyen állt a záró lövés előtt, amikor a sajátja helyett a mellette álló vetélytársa céltáblájára adta le lövését, s így a nyolcadik helyen zárt.

Férfi kisöbű sportpuska, összetett 3x40 lövés: