Gottwald mindenkit lehajrázott

Az osztrák Felix Gottwald nyerte az északi összetett sprintszámát a torinói téli olimpián.

A 30 éves világklasszis nagyszerű futóteljesítményének köszönheti sikerét, ugyanis a 7,5 km-es távnak 54 másodperc hátránnyal tizenkettedikként vághatott neki.

Öt kilométer után egy hétfős élboly alakult ki, melynek a tagja volt az élről induló, az úgynevezett Gundersen versenyben győztes német Georg Hettich, valamint a jobb futók közül Gottwald, a norvég Magnus Moan és a finn Jaakko Tallus. Ekkor már borítékolható volt, hogy utóbbi trióból kerül ki a győztes, s a hajrát Gottwald bírta a legjobban, őt Moan és Hettich követte.

A finn Hannu Manninen, aki a Világkupában óriási előnnyel, 659 (!) ponttal vezet, csak 12. lett 52 másodperc hátránnyal, így ő meglepetésre aranyérem nélkül távozik Torinóból.

északi összetett, sprint:
1. Felix Gottwald (Ausztria) 18:29.0 p (síugrás: 112,1 pont/12., sífutás: 17:35.0 p/1.)
2. Magnus Moan (Norvégia) 5.4 mp hátrány (111,8/13., 17:38.4/2.)
3. Georg Hettich (Németország) 9.6 mp h. (125,7/1., 18:38.6/26.)