Varga Gabriella is negyeddöntős

Mohamed Aidát követve Varga Gabriella is bejutott a negyeddöntőbe a női tőrözők egyéni olimpiai versenyében, miután 15-9-re verte az orosz Szvetlana Bojkót.

A tavalyi Európa-bajnok nagyszerűen kezdett, 2-0-ra, majd 3-1-re vezetett, sőt lendületben maradt és egy perc alatt öt találatnyi előnyre tett szert. Rengeteg tus esett, a többség azonban Bojkónál ült. A magyar vívó már 8-1-re is elhúzott, majd az orosz 10-6-ra feljött az első három perc végére.

Varga azonban szünet után is remekelt, nagyon összeszedetten vívott, Bojko pedig idegeskedett. Egy-két tust ugyan faragott a hátrányból a 2002-es világbajnok, de ezután mindig Varga pillanatai következtek: 13-7, majd 14-9, két perccel a második harmad vége előtt pedig eldőlt a továbbjutás (15-9).

Így mindkét magyar-orosz párharcot a piros-fehér-zöld színek képviselői nyerték. A nyolc között Mohamed ellenfele a dél-koreai Nam, míg Vargáé a szakág egyik legjobbja, az olasz Trillini lesz.