Japán megmentette az olasz futballválogatottat

A végső győzelemre is esélyes portugál labdarúgó-válogatott már a csoportküzdelmek után elbúcsúzott az athéni olimpiától, miután a harmadik fordulóban vereséget szenvedett Costa Ricától. Továbbjutott viszont Olaszország annak ellenére, hogy vereséget szenvedett Paraguaytól. A szombati negyeddöntőben Mali-Olaszország, Irak-Ausztrália, Argentína-Costa Rica és Paraguay-Korea párharcokra kerül sor.
Sportmúzeum

Itt megtekintheti a Filmmúzeum interjúit a jelen és a múlt jeles magyar sportembereivel.

Baróti Lajos
Az összes interjú

Nem járt már ilyen jól Portugália, amely Costa Rica ellen lemásolta az Irak elleni teljesítményt, s 2-1-es vezetésről a hajrában 4-2-re elbukta a találkozót, ezzel a D csoport tökutolsójaként kiesett.

eredmények, 3. forduló
B csoport:
Japán - Ghána 1-0 (1-0)

Paraguay - Olaszország 1-0 (1-0)
F. Bareiro (14.)

a csoport végeredménye: 1. Paraguay 6 pont, 2. Olaszország 4 (5-5), 3. Ghána 4 (4-4), 4. Japán 3

D csoport:
Marokkó - Irak 2-1 (0-0)
Bouden (69., büntetőből), Talhaoui (77.), illetve Sadir (64.)

Costa Rica - Portugália 4-2 (0-1)
Villalobos (50.), Saborio (67., 70.), Brenes (90.), illetve Almeida (25.), Ribeiro (53.)

a csoport végeredménye: 1. Irak 6 pont, 2. Costa Rica 4 (4-4), 3. Marokkó 4 (3-3), 4. Portugália 3.