A görög focistáknak az Eb-n jobban ment

A nőknél már megvan a legjobb nyolc mezőnye a labdarúgótornán, és a férfiaknál is négy csapat tagja a negyeddöntő mezőnyének, eszerint Mali, Korea, Argentína és Ausztrália folytathatja.
Sportmúzeum

Itt megtekintheti a Filmmúzeum interjúit a jelen és a múlt jeles magyar sportembereivel.

Baróti Lajos
Az összes interjú

A svédeknek mindenképpen nyernie kellett Nigéria ellen a továbbjutáshoz, ez végül nagy nehézségek árán, de sikerült. Akide még az afrikaiaknak szerzett vezetést, aztán a második játékrész közepén előbb Marklund, majd öt perccel később Moström lőtt gólt, ezzel a skandinávok első helyen mentek tovább.

A németek nem izzadtak meg különösebben második meccsükön sem, 2-0-ra verték Mexikót, a világ legjobb játékosának választott Birgit Prinz ismét betalált, a germánok 10-0-ás imponáló gólkülönbséggel jutottak a negyeddöntőbe, de a közép-amerikaiaknak sem kellett bánkódni, mivel jobb gólarányuk miatt ők is a legjobb 8 között vannak.

A férfiaknál is nyeretlenül zártak a görögök, ezúttal Mexikótól kaptak ki 3-2-re, igaz a mexikóiaik sem örülhettek felhőtlenül a győzelemnek, mivel a másik meccsen Mali és Korea ikszelt, így e két gárda folytathatja a 8 között.

A B csoportban az argentinok százszázlékosan, a szerbek pont nélkül zártak, a negyeddöntőbe a gauchók mellett az ausztrálok jutottak, hiszen néggyel jobb volt a gólarányuk, mint a tunéziaiaknak. Érdekesség, hogy a Tunézia-Szerbia és Montenegró találkozón az afrikaiak büntetőhöz jutottak, amelyet a bíró különboző okok miatt hatszor végeztetett el... Hatodszorra aztán berúgta a végrehajtó.

férfiak:
A csoport:
Mexikó - Görögország 3-2 (0-0)
gól: Marquez (47.), Bravo (70., 86.), illetve Taralidisz (82., 11-esből), Sztoltidisz (94.)

Koreai Köztársaság - Mali 3-3 (0-2)
gól: Cso Je (57., 59.), Tambura (64., öngól), illetve N'diaye (7., 24., 55.)

A csoport végeredménye: 1. Mali 5 pont (5-3), 2. Koreai Köztársaság 5 (6-5), 3. Mexikó 4, 4. Görögország 1

C csoport:
Argentína - Ausztrália 1-0 (1-0)
gól: D'Alessandro (9.)

Tunézia - Szerbia és Montenegró 3-2 (1-0)
gól: Clayton (41.), Jedidi (82., 11-esből), Zituni (89.), illetve Krasic (70.), Vukcevic (87.)

A csoport végeredménye: 1. Argentína 9 pont, 2. Ausztrália 4 (6-3), 3. Tunézia 4 (4-5), 4. Szerbia és Montenegró 0

nők:
E csoport:
Svédország - Nigéria 2-1 (0-1)
gól: Marklund (68.), Moström (73.), illetve Akide (25.)

A csoport végeredménye: 1. Svédország 3 pont (2-2), 2. Nigéria 3 (2-2), 3. Japán 3 (1-1)

F csoport:
Németország - Mexikó 2-0 (1-0)
gól: Ligor (19.), Prinz (79.)

A csoport végeredménye: 1. Németország 6 pont, 2. Mexikó 1 (1-3), 3. Kína 1 (1-9)

G csoport:
Egyesült Államok - Ausztrália 1-1 (1-0)
gól: Lilly (19.), illetve Peters (82.)

Brazília-Görögország 7-0 (2-0)
gól: Pretinha (21.), Cristiane (45+1., 55., 77.), Grazielle (49.), Marta (70.), Daniela (72.)

A csoport végeredménye: 1. Egyesült Államok 7 pont, 2. Brazília 6, 3. Ausztrália 4, 4. Görögország 0

A negyeddöntők párosítása: Németország-Nigéria, Egyesült Államok-Japán, Svédország-Ausztrália, Mexikó-Brazília