Félmillióan is mehetnek Sting koncertjére

Vágólapra másolva!
Százezrekre számítanak szombaton este a Felvonulási téren Sting, a világhírű brit énekes és basszusgitáros koncertjén. A Police együttes egykori vezéregyénisége, aki húsz éve önállósította magát, Sacred Love (Szent szeretet) nevet viselő koncertkörútjának egyik állomásaként érinti Budapestet. Ezen a címen jelent meg idei albuma is.
Vágólapra másolva!

Sting a Kapcsolat koncert vendége lesz, amelyet évek óta a Budapesti Búcsú záróeseményeként rendeztek meg, ezúttal azonban a nevet váltó Westel új márkaneve, a T-Mobile-nap fő attrakciójaként rendezik. A brit rocker turnéjának a budapesti lesz az egyetlen ingyenes koncertje. Sting előtt Suzanne Vega lép fel, sőt, a Megasztár vetélkedő nyertese, Tóth Veronika, és második helyezettje, Oláh Ibolya is énekel majd a koncert előtt.

Az 53. életévében járó Sting - igazi neve Gordon Sumner - nem először koncertezik Budapesten, legutóbb csaknem napra pontosan négy évvel ezelőtt lépett fel a Kisstadionban, előtte 1996-ban ugyanott, 1988-ban pedig a Népstadionban telt ház előtt szerepelt. Bruce Springsteennel, Peter Gabriellel és Tracy Chapmannel együtt az Amnesty International világ körüli turnéján aratott nagy sikert.

A Police együttes vezéregyéniségeként 1977-ben vált világszerte ismertté és elismertté. Az együttes nem egészen egy évtizeden át működött, az újhullám és a punk kedvelőinek örömére. Synchronicity című albumuk a lista élére, több más lemezük pedig ezek élvonalába került. Sting az együttesben többnyire nem hagyományos basszusgitáron, hanem elektromos bőgőn játszott.

Sting a nyolcvanas évek közepén kezdte a szólópályát. Zenei világa kitágult, a dzsessz, a rock, a folk és a világzene elemeit ötvözte a stílusa. Legjobb lemezei közé a Dream of the Blue Turtles, a Nothing Like The Sun és a Brand New Day című korongjait sorolják. Számos filmben szerepelt, főszerepet játszott a Viharos hétfő-ben, a Dűné-ben, a Frankenstein menyasszonyá-ban és a Quadropheniá-ban. A Broadwayen a Koldusoperá-ban szerepelt.

A legjobb zenészekkel oszthatta meg a színpadot és a stúdiót: játszott többek között a Dire Straits együttessel, Miles Davisszel, Bryan Adamsszel, Phil Collinsszal, Rod Stewarttal, Eric Claptonnal, Tina Turnerrel, John McLaughlinnel és Branford Marsalisszal.

Sting személyét végtelenül szimpatikussá teszi elközetelezettsége, kiállása az emberi jogok és a környezetvédelem mellett. Részt vett az 1985-ös Live Aid-koncerten, 1988-ban a Nelson Mandela kiszabadítására rendezett zenészmegmozduláson, majd az Amnesty International "Emberi jogokat, most!" turnéján. Éveken át kampányt folytatott az amazonasi esőerdők megmentéséért, alapítványt is hozott létre erre a célra, de ezenkívül is foglalkoztatják az emberi környezet gondjai.

Sting tucatnál több Grammy-díjat kapott - a legutóbbit az idei Grammy-gálán vehette át. Bekerült a dalszerzők halhatatlanjai közé. Tavaly októberben a Brit Birodalom Parancsnoka kitüntetést kapta II. Erzsébet királynőtől.