Stephanie Benson könyvet nyertek!

Vágólapra másolva!
Vágólapra másolva!

A Réz és Társa kiadó május végén indította útjára három kötettel a Vörös-fekete Könyveket. A sorozatban női szerzők elsődlegesen bűnügyi témájú regényei jelennek meg. (Nemritkán a regényírón kívül a nyomozó is nő, az áldozatokról nem is beszélve.) A vörös-fekete regények jellegzetessége, hogy a bűnügyi szál mellett nagyon erőteljesen megrajzolt a történések társadalmi környezete. Különlegességük az is, hogy furcsa, olykor egyenesen bizarr lélektani helyzeteket írnak le. Szégyenlősnek semmiképp nem nevezhetők, hiszen roppant nyíltan és bátran foglalkoznak olyan kérdésekkel, mint a férfi-női szerepek változása, a nemi identitás vagy új típusú párkapcsolatok.

Hogy miért Vörös-fekete Könyvek? Első pillantásra is látható, hogy a borítók meghatározó színe a vörös és a fekete. De ha valaki el is olvassa ezeket a műveket, azonnal világossá válik számára, hogy a sorozatcím nem pusztán a borítók színvilágából következik, hanem a könyvek tartalmából is, hiszen ezek a történetek Erósz és Thanatosz, vagy ha úgy tetszik, a szex és a halál vonzásában zajlanak.

A sorozat egyik most megjelent darabja Stephanie Benson Áldozatok a könyvtárban című könyve.

Az ismert francia írónő népszerű krimisorozatának egyik különlegesen izgalmas darabja ez. A regény elején megölnek egy történelem-professzort, aki történetesen a Holocausttal foglalkozott. Kinek álhatott az útjában? És mi lehet az indítéka egy páros öngyilkosságnak? A választ egy különlegesen kiképzett nyomozócsoport keresi, miközben tudják, áruló van köztük. Az Áldozatok a könyvtárban hőseinek nem csak a rejtélyt kell megoldaniuk. Meg kell küzdeniük magányukkal, családi válságaikkal, saját szexuális bizonytalanságaikkal is. És végül ki kell deríteniük, ki vagy mi az a titokzatos erő, amely a háttérből igazgatja a történet szálait. Stephanie Benson regénye roppant feszülten elegyíti a magánélet és a nyomozás elemeit egyfajta politikai krimivel - a nem túl távoli jövőben.