Németország
21:002024. június 14.
Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc

Koronavírus fertőzöttek kezelésére alkalmas gyógyszer beszerzéséről döntött az uniós bizottság

koronavírus gyógyszer covid-19
A kutatás 22 ország 33 tanulmányának adatait foglalja össze
Vágólapra másolva!
Az Európai Bizottság keretszerződést írt alá a brit GlaxoSmithKline (GSK) gyógyszeripari céggel 220 ezer Sotrovimab nevű, koronavírussal fertőzöttek kezelését célzó, jelenleg uniós vizsgálat alatt álló gyógyszer beszerzéséről - közölte az uniós bizottság szerdán.
Vágólapra másolva!

A GSK a Sotrovimab nevű gyógyszert az amerikai Vir Biotechnology vállalattal közösen fejlesztette.

Az Európai Unió gyógyszerfelügyeleti hatóságának szerepét betöltő, amszterdami székhelyű gyógyszerügynökség

(EMA) május elején kezdte meg a gyógyszer jelenleg is tartó folyamatos felülvizsgálatát.

Az uniós bizottsági közlemény Sztella Kiriakídisz egészségügyért és élelmiszerbiztonságért felelős uniós biztost idézte, aki arról tájékoztatott, hogy

a brüsszeli testület a koronavírus-fertőzöttek kezelésére kifejlesztett gyógyszerek közül legalább három engedélyezését tervezi októberig.

Az Európai Bizottság csaknem 200 szerződést kötött orvosi eszközök, gyógyszerek és oltóanyagok beszerzéséről több mint 12 milliárd euró értékben.

A keretszerződés értelmében az EU-s tagállamok megvásárolhatják a gyógyszert

A GlaxoSmithKline vállalattal kötött keretszerződés értelmében a tagállamok szükség esetén megvásárolhatják a Sotrovimab nevű gyógyszert, miután az megkapta az unió feltételes forgalomba hozatali engedélyét, vagy az érintett tagállam sürgősségi eljárás keretében hozott ideiglenes használati engedélyét.

A Sotrovimab egy koronavírus-fertőzöttek kezelésére kifejlesztett monoklonális antitest.

A monoklonális antitest olyan immunfehérjéket jelöl, amelyet úgy terveztek, hogy egy adott struktúrához, jelen esetben a koronavírus-fertőzést okozó vírus, a SARS-CoV-2 tüskefehérjéhez kapcsolódjon.

A kapcsolódás létrejöttével a vírusnak a test sejtjeibe való bejutási képessége csökken. A fejlesztők szerint ez várhatóan mérsékli a kórházi kezelés szükségességét és a halálozás kockázatát.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!

Mindent egy helyen az Eb-ről