Súlyos mulasztásokat tártak fel a genovai hídomlás kapcsán

Genovai hídomlás: így néz ki a helyszín egy évvel a tragédia után
Így néz ki a helyszín egy évvel a tragédia után.
Vágólapra másolva!
Súlyos és megbocsáthatatlan mulasztásokat talált az olasz közlekedési minisztérium vizsgálata a tavaly leomlott Morandi híd ügyében - mondta hétfőn Giuseppe Conte olasz miniszterelnök a La Repubblica című olasz napilapnak adott interjújában, és nem zárta ki azt sem, hogy kormánya visszavonja a hidat üzemeltető Atlantia infrastruktúra-fejlesztő csoporttól az autópályák üzemeltetésére vonatkozó engedélyt.
Vágólapra másolva!

Egy ilyen döntést technikai és jogi vizsgálatnak kell megelőznie, hogy megállapítást nyerjen a kötelezettségszegés ténye, ám a vizsgálat alapján már most bebizonyosodott, hogy súlyos mulasztások történtek - nyilatkozta az olasz miniszterelnök.

Giuseppe Conte olasz miniszterelnök Forrás: MTI/EPA/Chigi-palota/Filippo Attili

A Reuters hírügynökség értesülései szerint amennyiben az üzemeltetési engedélyt a kormány visszavonja, az autópályákat ideiglenesen az ANAS nevű, állami tulajdonú vállalat kezelné.

Az Atlantia, amely az általa üzemeltetett, mintegy 3 ezer kilométernyi autópályával jelenleg az ország legnagyobb autópálya-üzemeltetője, szombaton jelezte, hogy csődközelbe kerülhet, ha a kormány megvonja tőle az üzemeltetési engedélyt.

Az Atlantia egyúttal tagadta a mulasztásokkal kapcsolatos vádakat, és a cég részéről hangsúlyozták, hogy mindig az előírásoknak megfelelően jártak el.

Így néz ki a helyszín egy évvel a tragédia után Forrás: AFP/Marco Bertorello

Az észak-olaszországi Genovában 2018 augusztusában szakadt le a Morandi híd, magával rántva és betemetve a rajta és alatta haladó járműveket.

Az összeomló autópálya-völgyhídról több mint harminc gépjármű zuhant a 45 méteres mélységbe, és a katasztrófában 43 ember halt meg.