Európa több mint 140 milliárd dollárt költött a szíriai migránsokra

Horizontal
Szíria – Palmüra Egy orosz aknakereső specialista bemutatót tart a szíriai katonáknak Palmürában. A szíriai kormányerők orosz támogatással március 27-én foglalták vissza az UNESCO kulturális világörökségi jegyzékén szereplő ókori szíriai romvárost az Iszlám Állam dzsihadista szervezet fegyvereseitől, akik ottlétük során lerombolták a diadalívet. Az időszámításunk előtti II. században épített diadalív az ókori város kapuját jelölte, s egyike volt Palmüra legjelentősebb műemlékeinek AFP PHOTO / VASILY MAXIMOV
Vágólapra másolva!
Az európai országok az elmúlt három évben több mint 140 milliárd dollárt költöttek el a szíriai migránsok befogadására és letelepítésére – írta Mihail Mizincev vezérezredes, a migránsok visszaköltöztetéséért felelős orosz kormányközi bizottság vezetője a Rosszijszkaja Gazeta pénteki számában megjelent cikkében.
Vágólapra másolva!

A tábornok szerint a kiadások folyamatosan nőnek: 2016-ban elérték a 43,2, tavaly a 49,5, idén pedig az 52,3 milliárd dollárt. Mizincev szerint előfordul, hogy

Ennek okát abban látja, hogy

egyes európai országok hatóságainak migrációpolitikai programjai finanszírozáshoz és privilégiumokhoz jutottak.

Emellett az Európai Unió vezetése meglehetősen komoly eszközt talált arra, hogy nyomást gyakoroljon a makacs tagországokra, és gyakorlatilag a kiosztott menekültbefogadási kvótáktól tette függővé az EU gazdasági jólétét.

Egy orosz aknakereső specialista bemutatót tart a szíriai katonáknak Palmürában Forrás: AFP/Vasily Maximov

Szerinte az Egyesült Államok és Európa, a taktikai nézetkülönbségek ellenére stratégiailag egyaránt az Oroszországgal szembeni fölény megszerzésére törekszik, és igyekszik megakadályozni, hogy Moszkva befolyása megerősödjön a világ kulcsfontosságú régióiban. Éppen ezért egyetlen orosz kezdeményezés – még az olyanok sem, amelyek pedig megfelelnek az európai államok érdekeinek – sem lel, és aligha lel majd támogatásra – írta Mizincev, aki egyúttal az orosz katonai tárca honvédelmi nemzeti központjának is vezetője.

A cikk rámutatott, hogy

Szíria területének csaknem egésze, nagyban a 2015-ben elkezdődött orosz katonai beavatkozásnak köszönhetően, ismét a kormányerők ellenőrzése alatt áll,

ahol az orosz hadsereg elsősorban humanitárius feladatokat lát el, egyebek között előkészíti a menekültek hazatérését. A szíriai szembenálló felek megbékéltetéséért felelős orosz katonai központ szerint jelenleg a világ 45 országában több mint 6,5 millió bejegyzett szíriai menekült él.

Damaszkusz hazatérésre szólította fel a migránsokat, befogadóközpontokat hozott létre és támogató programokat indított el a számukra. Azokat, akik nem követtek el súlyos bűncselekményeket és nem váltak terroristává, közkegyelemben kívánja részesíteni.

Szíriában eddig 1,48 millió ember tért vissza az otthonába, közülük 244 ezren külföldről. A lap idézte Szergej Sojgu orosz védelmi minisztert, aki szerint Szíria már most kész lenne egymillió idegenből hazatérő állampolgárát visszafogadni.