Bernie Sanders nem támogatja Hillary Clinton elnökjelöltségét

SANDERS, Bernie beszél kampányrendezvény Közéleti személyiség foglalkozása politikus SZELLEMI TEVÉKENYSÉG SZEMÉLY
Erie, 2016. április 19. A Demokrata Párt 2016-os elnökjelöltségére pályázó Bernie Sanders vermonti szenátor beszédet mond egy kampányrendezvényen a Pennsylvania állambeli Eriében 2016. április 19-én. Pennsylvaniában április 26-án tartanak előválasztást. (MTI/EPA/David Maxwell)
Vágólapra másolva!
Bernie Sanders vermonti demokrata szenátor, Hillary Clinton vetélytársa az elnökjelöltségért folytatott küzdelemben, csütörtökön este videoüzenetben fordult támogatóihoz.
Vágólapra másolva!

A vermonti szenátor nem ismerte el vereségét és nem is támogatta Clinton elnökjelöltségét. De leszögezte: hajlandó együttműködni a demokraták várható elnökjelöltjével annak érdekében, hogy ne a republikánus Donald Trump legyen az Egyesült Államok következő elnöke.

A politikus nem buzdította a rá szavazókat és az előválasztásokon őt támogató delegátusokat arra, hogy támogassák Hillary Clintont,

sőt, hangsúlyozta, hogy az őt támogató küldöttek vele együttműködve vesznek részt a nyári elnökjelölt-állító konvención Philadelphiában. Úgy fogalmazott: együttműködik majd Hillary Clintonnal a Demokrata Párt átalakításában, s hangsúlyozta, hogy folytatni kell az általa megkezdett "politikai forradalmat".

- mondta híveinek, egy burlingtoni stúdióban ülve. Burlington az a város az északkeleti Vermont államban, ahol Sanders és családja él.

"De nem lehet csak Donald Trump legyőzése az egyetlen célunk. További erőfeszítéseket kell tennünk annak az Amerikának a megteremtésére, amelyről tudjuk, hogy megteremthető. Minden energiánkat erre kell fordítanunk a demokrata Országos Konvención, ahol több mint 1900 delegátusunk lesz" - vázolta céljait Bernie Sanders.

A Demokrata Párt 2016-os elnökjelöltségére pályázó Bernie Sanders vermonti szenátor beszédet mond egy kampányrendezvényen Forrás: MTI/EPA/David Maxwell

Kifejtette, hogy a héten találkozott Hillary Clintonnal, de fontos témákban változatlanul nagy nézetkülönbség van közöttük, de az igaz - tette hozzá-, hogy más területeken viszont közel állnak egymáshoz az elképzeléseik. Videoüzenetében azt ígérte: mindent elkövet, hogy az általa progresszívnak nevezett programja, illetve annak elemei

  • a minimálbér emelése,
  • a nőknek a férfiakkal egyenlő javadalmazása,
  • a hidraulikus repesztéses eljárással történő olajkitermelés leállítása
  • és az amerikai-csendes-óceáni szabadkereskedelmi megállapodás leállítása

- bekerüljenek a Demokrata Párt programjába.

Megismételte korábbi követelését is, hogy váltsák le a Demokrata Országos Tanács (a Demokrata Párt vezető szerve) éléről az eddigi vezetőt, Debbie Wasserman Schultzot, aki szerinte a kampányban túl elfogult volt és ellene tevékenykedett.

"Elindítottuk Amerika átalakításának hosszú folyamatát, s a küzdelem folytatódik holnap, a jövő héten, a jövő esztendőben, a jövőben" - zárta videoüzenetét Bernie Sanders.

Közben a The Wall Street Journal internetes kiadása csütörtökön azt az értesülést közölte, hogy Hillary Clinton nem számol Bernie Sandersszal, mint alelnök-jelölttel, s

a massachusettsi szenátor, Elizabeth Warren jelölését fontolgatja.

Elizabeth Warrent a Demokrata Párt balszárnyához sorolt politikusként tartják számon az Egyesült Államokban.