Tovább repül a napelemes repülő - most Ohióban landolt

Bertrand Piccard orvos-pilóta, a Solar Impulse társaság elnöke és Andre Borschberg mérnök-pilóta, a Solar Impulse 2 napelemes repülő előtt
Vágólapra másolva!
2015-ben Abu-Dzabiban szállt fel az a napelemes repülő, amely később Ománban, Mianmarban, Kínában, Japánban, most pedig Ohióban landolt. A következő állomása New York lesz, de a tervek szerint Európába is átrepül majd.
Vágólapra másolva!

Az Ohio állambeli Daytonban szállt le a Solar Impulse 2 svájci gyártású napelemes repülőgép világ körüli útja legutóbbi szakaszán, helyi idő szerint szombat este.

A gép szombaton hajnali 5 órakor szállt fel a tulsai repülőtérről, útja Daytonig 17 órán át tartott. A Solar Impulse a jövő hét első napjaiban még a városban marad, a továbbindulás időpontját csak 24 órával előtte tudják megmondani – írja az MTI a Dayton Daily News-ra hivatkozva.

Bertrand Piccard orvos-pilóta, a Solar Impulse társaság elnöke és Andre Borschberg mérnök-pilóta, a Solar Impulse 2 napelemes repülő előtt Forrás: MTI/EPA/Global Newsroom/Global Newsroom

A Föld körüli út 2015-ben kezdődött Abu-Dzabiban, az Egyesült Arab Emírségek fővárosában, a napelemes repülő leszállt többek között Ománban, Mianmarban, Kínában és Japánban.

Legalább még egy amerikai állomása lesz: New Yorkban landol a tervek szerint, mielőtt átrepülne az Atlanti-óceán felett, hogy Európába vagy Észak-Afrikába érjen. "A New Yorkba tartó út nagy kihívásnak ígérkezik, három forgalmas légi kikötő járataival találkozik odafent a Solar Impulse" - mondta az a szakember, aki a gép útvonalának tervezésében segít.

A több, mint két tonnás, együléses repülőgépet 17 ezer napelem működteti. A nap közben felvett és eltárolt energiával éjszaka is képes repülni. A projekt 2002-ben indult, hogy a megújuló energiák fontosságára felhívja a figyelmét.