Börtönre ítéltek egy száguldozó magyart Angliában

Vágólapra másolva!
Börtönbüntetésre ítéltek Angliában egy magyar motorost, aki több mint 200 kilométeres sebességgel száguldozott a brit utakon. Az ítélet meghozatalához azt a videót használták fel bizonyítékként, amit a motoros saját száguldozásról töltött fel az internetre.
Vágólapra másolva!

130 mérföldet meghaladó, több mint 209 kilométeres sebességgel hajtott végre különböző mutatványokat egy magyar motoros Anglia közútjain, amiért a helyi bíróság hétfőn 12 hét börtönbüntetésre ítélte a férfit. A BBC hétfői beszámolója szerint az Oxford közelében, Banbury kisvárosban lakó, 28 éves Ferenci Sándor még júniusban száguldozott veszélyes sebességgel az angol utakon: Yamaha motorját hátsó kerekére emelte, blokkolva fékezgetett, és a szembejövő járművek sávjában száguldozott.

A férfi egyik barátja felvételeket is készített a mutatványokról, amit feltöltöttek a YouTube- videómegosztó portálra. Az oxfordi koronabíróságon a videót bizonyítékként használták fel a magyar férfi ellen.

Az ügyben eljáró bíró a felvételek alapján "elmebetegnek" és "súlyosan felelőtlennek" nevezte a motoros által bemutatott manővereket, és a szabadságvesztés mellett két évre a járművezetéstől is eltiltotta Ferencit. A vétkest egyébként nem az interneten közzétett felvétel alapján találták meg; egy autós feljegyezte a rendszámát, és jelentette az esetet a rendőrségnek.

Nagy-Britanniában vannak érvényben a legszigorúbb sebességkorlátozások az EU-n belül. A megengedett legmagasabb sebesség autópályán is csak 70 mérföld - 112 kilométer/óra -, országúton legfeljebb 60, lakott területen 30 mérfölddel lehet haladni. Ezeket a korlátozásokat a rendőrség drákói szigorral be is tartatja; az országutak mentén, sőt a városokban is egymást érik a sebességellenőrző kamerák.

Éppen most kezd elterjedni az ellenőrzés új módszere, az átlagsebesség-mérés. Ennek lényege, hogy az ellenőrzött - sokszor 20-30 mérföld hosszú - útszakasz elején és végén szerelnek fel egy-egy kamerát, amelyek azt mérik, hogy a jármű mennyi idő alatt ér el a szakasz elejétől a végéig. Ha az így kiszámított átlagsebesség jelentősebben meghaladja a sebességkorlátozást, az autós büntetésre számíthat.

Szakértők szerint ez sokkal hatékonyabb, mint az egyedi kamerák, amelyeknek megpillantásakor az autósok lelassítanak, látókörükből kikerülve pedig ismét beletaposnak a gázpedálba.