Lebontaná a határokat a fiatalok többsége

Vágólapra másolva!
Hazája elhagyását támogatja, a kulturális különállást viszont elutasítja a tinédzserek többsége - derül ki a BBC 10 nagyvárosban végzett felméréséből. A kutatás szerint rossz helyzetük ellenére az iraki fiatalok ragaszkodnak leginkább otthonukhoz, de a válaszokból kiderült az is: a fiatalok nem tartják eredményesnek a terrorizmus elleni háborút.
Vágólapra másolva!

Öt tiniből négy szerint mindenkinek lehetővé kellene tenni, hogy ott éljen, ahol csak akar - derül ki a BBC felméréséből.

A brit közszolgálati adó a világ 10 városában (New Yorkban, Londonban, Rio de Janeiróban, Moszkvában, Új-Delhiben, Nairobiban, Lagosban, Kairóban, Bagdadban és Dzsakartában) végzett felmérést, amiből azt szerette volna megtudni, mit gondolnak a fiatalok egy-egy aktuális politikai, társadalmi kérdésről.

A felmérés során 3000 tinédzsert kérdeztek meg. A főbb témák a bevándorlás, az éghajlatváltozás, a terrorizmus, a bűnözés, a vallás, az oktatás és a becsületesség voltak.

A felmérés szerint a fiatalok nem csak támogatják a szabad mozgást, de maguk is készülnek hasonlóra. A megkérdezettek 64 százaléka mondta azt, hogy elköltözne jelenlegi hazájából, ha ezzel biztosabb jövő várna rá.

A felmérés egyik érdekessége, hogy az iraki fővárosban élő fiatalok fele azt mondta, sose hagyná el Bagdadot. Ezzel a bagdadi fiatalok lettek a leginkább ragaszkodók a felmérésben részt vevők közül.

Erősen megoszlott a fiatalok véleménye arról, hogy a más országba vándorlóknak alkalmazkodniuk kell-e a helyi kulturális törvényekhez vagy megőrizhetik saját kultúrájukat. A megkérdezettek 49 százaléka az asszimilációt, 38 százaléka a különállást támogatta.

A terrorizmussal kapcsolatos kérdések közül a terror elleni háború megítélésében volt a legnagyobb az egyetértés. A válaszadók 71 százaléka a terror elleni harc nem tette biztonságosabbá a világot.