Megjelent az első holokauszt-karikatúra Iránban

Vágólapra másolva!
A muszlim országokban nagy felháborodást kiváltó Mohamed-karikatúrák megjelenése után a legnagyobb példányszámú iráni lap karikatúra pályázatot hirdetett, ahol az indulók a szólásszabadság témájában küldhetnek rajzokat. Az első - ausztrál rajzolótól származó - munka a holokausztot figurázza ki.
Vágólapra másolva!

Megjelentette az első holokauszttal foglalkozó gúnyrajzot egy iráni internetes oldal, mely a Hamsahri című teheráni napilappal együtt nemzetközi karikatúrapályázatot hirdetett. A "Hol vannak a nyugati véleményszabadság határai?" című pályázat hétfőn indul. A pályázók - az eredeti elképzeléstől eltérően - nemcsak a holokauszttal foglalkozhatnak, hanem más témákkal, köztük "az Egyesült Államok és Izrael által elkövetett bűnökkel" is. A muzulmánok vallási meggyőződését sértő Mohamed-karikatúrák nyomán a legnagyobb példányszámú iráni lap most arra akar választ kapni, hogy meddig terjednek a szabad véleménynyilvánítás határai.

A hétfőn megjelent első karikatúrát Michael Leunig küldte Melbourne-ből, Ausztráliából. A karikatúra két részből áll: az első "Auschwitz 1942" című rajzon egy Dávid-csillagot viselő, egy batyút cipelő ember látható, amint belép a koncentrációs tábor "A munka szabaddá tesz" feliratú kapuján. A második, "Izrael 2002" című rajzon ugyanő egy puskával a kezében egy kapu felé tart, amely egy harcmezőre emlékeztető térre nyílik. A felirat a következő: "A háború elhozza a békét".