Letartóztatták a Németországban elfogott terroristákat

Vágólapra másolva!
Letartóztatták hétfőn az előző nap Mainzban, illetve Bonnban elfogott feltételezett al-Kaida tagokat. A német legfelsőbb bíróságon kihallgatták a 29 éves irakit, Ibrahim Mohamed K.-t, s a 31 éves hontalan, de állítólag egyiptomi útlevéllel rendelkező palesztint, Jasszer Abu S.-t, s a kihallgatás alapján döntöttek a letartóztatási parancs kiadásáról.
Vágólapra másolva!

Ibrahim Mohamed K. esetében az a gyanú merült fel, hogy terrorista szervezkedés tagja, míg a palesztint terrorista szervezkedés támogatásával gyanúsítják. Az iraki 1997-ben utazott be Németországba, de időközben az al-Kaida terrorista szervezet afganisztáni kiképző táboraiban is megfordult. Feltehetően találkozott az al-Kaida vezérével, Oszama bin Ladennel és Ramzi bin as-Sibával, aki állítólag összekötő volt az al-Kaida és a 2001-es amerikai merényletek végrehajtására kiszemelt, Hamburgban élő diákok között.

Ramzi bin as-Sibát egy évvel a New York-i és washingtoni merényletek után Karacsiban elfogták, jelenleg amerikai fogságban van. Ibrahim Mohamed K.-t állítólag azzal bízták meg, hogy pénzt szerezzen, embereket toborozzon, logisztikai támogatást szervezzen merényletekhez. A németek úgy tudják, hogy Ibrahim Mohamed K. az öngyilkos merénylő szerepére nyerte meg Jasszer Abu S.-t, aki orvosi karra jár és német nővel kötött házasságot. Biztosítási csalást is terveztek, hogy aztán a megszerzett pénzt a dzsihád, a muzulmán szent háború javára fordítsák - hangzott el a német főügyészség székhelyén, Karlsruhéban. A főügyészség ismeretei szerint a két férfi Németországban nem tervezett merényletet. Február 23-án Mainz vendége lesz George Bush amerikai elnök.

A német hatóságok az elmúlt hetekben is le-lecsaptak feltételezett iszlám szélsőségesekre, de ezeknek a razziáknak állítólag nincs közük a vasárnapi őrizetbe vételekhez. Január 12-én 22 gyanúsítottat állítottak elő militáns iszlám propaganda terjesztése és hamis útlevelek gyártása miatt. Decemberben a rendőrség őrizetbe vett három férfit, akik állítólag merényletet akartak végrehajtani az iraki átmeneti kormányzat éppen Németországban tartózkodó vezetője, Ijád Allávi ellen.