Tizenhárom év után menekül a CARE Irakból

Vágólapra másolva!
Abbahagyta tevékenységét az a segélyszervezet, amelynek vezetőjét kedden rabolták el szélsőségesek Irakban. Margaret Hassanról videofelvételt tettek közzé elrablói, követelésekkel azonban eddig nem álltak elő. Az általa Irakban igazgatott szervezet, a CARE International elsősorban a katasztrofális állapotú vízvezeték-hálózatot építi újjá, és gyerekek kórházi ellátását biztosítja. Margaret Hassan az 1991-es Öböl háború óta vezette a szervezet tevékenységét Irakban.
Vágólapra másolva!

Felfüggesztette tevékenységét Irakban az a humanitárius szervezet, amelynek vezetőjét kedden rabolták el iraki lázadók. Margaret Hassant kedden este rabolta el egy szélsőséges csoport. A CARE International, az országban jelen lévő kevés civil szervezet egyike szerdán azt közölte, hogy nem folytatják a munkát, amíg a túszdráma meg nem oldódik - tudósít a BBC News.

"Mindig nehéz helyzetben dolgoztunk, de most, Margaret nélkül a helyzet túlságosan bonyolulttá vált" - jelentette be Robert Glasser, a szervezet ausztrál vezetője. Glasser elmondta, hogy nehéz volt meghozni a döntést, mert Irakban "a szegények legszegényebbjei hatalmas szükséget szenvednek" - írja a CNN.

A CARE International a hatvanas évek óta jelen volt Irakban, azonban az Öböl-háború, és az azt követő ENSZ-embargó idején terjesztették ki igazán humanitárius tevékenységüket. A szervezet elsősorban a megrongálódott vízvezetékeket építi újjá és gyerekek kórházi ellátását biztosítja. A CARE 2003 -ban kivonta külföldi alkalmazottait Irakból, de iraki munkásai azóta is segítették a helyieket.

Korábban az al-Dzsazíra arab hírtelevízió videofelvételt mutatott be Margaret Hassanról, amelyet az emberrablók juttattak el a szerkesztőségbe. Ezen Hassan sértetlennek, de nagyon fáradtnak tűnt. Az emberrablók egyelőre nem álltak elő követelésekkel.