Soros: Szélsőségesek irányítják Amerikát

Vágólapra másolva!
"A világ leghatalmasabb országának a kormánya szélsőségesek kezére került" - idézi Soros Györgyöt a The New York Times. A milliárdos üzletember a Bush-kormányban meghatározó szerepet játszó neokonzervatívokra utalt és úgy vélte, hogy befolyásuk katasztrofális következményei hamar megmutatkoztak.
Vágólapra másolva!

A New York-i napilap hétfői számában közölt cikket a jótékonykodó üzletemberről, akinek mostanában az a legfőbb célja, hogy elősegítse George Bush amerikai elnök eltávolítását a hatalomból, mivel úgy véli, hogy az Egyesült Államok veszélyes irányba tart. A lap megemlíti, hogy a New York-i Columbia Egyetem végzős diákjai a minap állva ünnepelték Soros Györgyöt beszéde után, amelyben élesen támadta Bush elnök politikáját. A milliárdos üzletember a nemzetközi kapcsolatok szakán végzett hallgatókhoz szólt az egyik manhattani katedrálisában rendezett diplomaosztó ünnepségen.

Globalista őrült

Egy nappal a beszéd elhangzása után a konzervatív Fox televízió sztárriportere, Bill O,Reilly műsorában Soros Györgyöt baloldali holdkórosnak, keresztes háborút folytató ateistának, dogmatikus globalistának és őrültnek titulálták. A címzett számára ezek a támadások semmi újat nem jelentenek, hiszen vádolták őt már azzal is, hogy kormányok bukását, vagy piacok összeomlását idézte elő.

A nyolcvanas években ő volt a láthatatlan kéz a kelet-európai kommunista ellenes mozgalmak mögött, majd egy milliárd dollárral segítette a volt szovjet köztársaságok demokratizálását. Soros energiáit és tekintélyes vagyonát most az amerikai elnök leváltására fordítja. "Arra a következtetésre jutottam, hogy azzal járulhatok hozzá a leginkább az általam képviselt értékek érvényesítéséhez, ha elősegítem George Bush őszi választási vereségét" - mondta Soros egy interjújában.

A 73 éves üzletember 15,8 millió dollárt adományozott Bush-ellenes csoportoknak és jelezte, hogy szükség esetén kész mélyebben is a zsebébe nyúlni. A Republikánus Nemzeti Bizottság Párt szóvivője nemrég egyenesen azzal támadta Soros Györgyöt, hogy megvásárolta az ellenzéki Demokrata Pártot. Soros azonban hangoztatja, hogy nem a hatalomvágy vagy magas pozíció megszerzése hajtja, hanem indítékai ugyanazok, mint az elmúlt évtizedekben voltak, amikor 4 milliárd dollárt fordított a polgári szabadságjogok előmozdítására a volt diktatúrákban.