Katolikus papok is utcára vonulnak a globalizációellenes tüntetőkkel

Vágólapra másolva!
Olaszországban a katolikus papok a globalizáció elleni tüntetők mellé állnak, és segítenek megakadályozni a G8-találkozó sikerét. II. János Pál pápa Berlusconi olasz elnökhöz fordult, hogy segítségen a fejlett országokat meggyőzni a szegények támogatásáról.
Vágólapra másolva!

Don Andrea Gallót könnyű lenne észre venni a globalizációellenes tüntetők között, akik meg akarják akadályozni a legfejlettebb országokat és Oroszországot tömörítő G8-ak találkozóját az észak-olaszországi Genovában. Az öregedő katolikus pap fekete nadrágban, papi ingnyakban és egy piros sálban fog megjelenni, és valószínűleg nagy szivar lesz a szájában.

"Képzeljék csak el, milyen nagy öröm lesz ez nekem, egy öreg partizánnak, látni 800 különböző csoport ragaszkodását a Genovai Szociális Fórumhoz" - mondta a pap a templom körüli barikádokra mutatva. A templom egyébként Genova azon részén található, amelyet a találkozó miatt bekerített, fokozottan ellenőrzött zónának nyilvánítottak. "Ez nem lázadás, hanem megtérés"- mondja Don Gallo, aki egyike azon lelkészeknek, akik anarchista, környezetvédő és baloldali aktivista nézeteket vallva megpróbálják megakadályozni a csúcs megrendezését.

Az Avellinóból származó atya Father Vitaliano della Sala reményét fejezte ki, hogy fel tud utazni Dél-Olaszországból Genovába, hogy hangot adhasson antiglobalizációs nézeteinek. Patrizia Pasini nővér, aki két évet töltött misszionáriusként Kenyában, szintén ki akarja fejezni a találkozóval szembeni véleményét, és július 20. és 22. között böjtölni fog.

A szociális egyenlőtlenség és a nyomor elleni fellépés állandó célja a katolikus papoknak, de a globalizációellenes tüntetések támogatása teljesen új - írja a BBC. A Genovai Szociális Fórum azt követeli a világ vezető nagyhatalmaitól, hogy több figyelmet fordítsanak a kiotói egyezményre, a szegény országok adósságának elengedésére, az AIDS elleni harcra, a misszionárius tevékenységre, a jótékonysági és az önkéntes munkákra.

II. János Pál pápa Olaszország új miniszterelnökéhez, Silvio Berlusconihoz fordult, hogy olyan intézkedéseket szorgalmazzon, amelyek segítenek csökkentetni a harmadik világ adósságait. A pápa szavaival élve: a gazdagabb, technológiailag fejlett országoknak muszáj odafigyelniük a szegély országokra, amelyek csak annyit szeretnének az élettől, ami Isten adta joguk.

Néhány templom felvonulásokat és ülősztrájkokat szervez az alternatív találkozó részeként. Több mint 250 templomi csoport találkozik a genovai San Antonio-templomban, hogy imádkozzanak a békéért, az igazságosságért és a szolidaritásért.

Nem mindenki ért egyet azzal, hogy a katolikus papok ilyen radikálisan fejezzék ki véleményüket.