2050-re több mint 9 milliárd ember él majd a Földön<br/>

Vágólapra másolva!
A legutóbbi ENSZ előrejelzések szerint a világ népessége 2050-re 9 milliárdnyira nő. A világ legelmaradottabb térségeiben élők száma megháromszorozódik, eközben a gazdagabb országok népessége csökken. Az idős emberek aránya is jelentősen megnő, a 80 éven felüliek száma megötszöröződik.
Vágólapra másolva!

Jelenleg 6 milliárdan lakják a Földet. Az ENSZ jóslatai szerint 2050-re 9,3 milliárd főre növekszik a világ népessége. Az évi népességnövekedési ráta 1,3 százalék, ez körülbelül évi 77 milliós növekedést jelent. A növekedés fele hat országban valósul meg, ezek: India, Kína, Pakisztán, Nigéria, Banglades és Indonézia. India új népességpolitikája szerint 2045-re stabilizálják az ország népességét. Ekkorra India lesz a Föld legnépesebb állama - írja a BBC.

Másrészről több gazdagabb állam, így Japán, Németország, Olaszország, illetve Magyarország is feltűnő visszaesést tapasztalhat népességének számában az eljövendő ötven évben. Oroszországban, Ukrajnában és Grúziában is komoly népességcsökkenéssel számol az ENSZ-jelentés. Ezekben az országokban csak a növekvő bevándorlás fogja megakadályozni a populáció vészes csökkenését.

A világ legelmaradottabb országainak népessége megháromszorozódik.

Az elkövetkező 15 évben az AIDS hatására 15 millió ember veszíti életét, a járvány által leginkább sújtott 34 országban. Ennek ellenére az ide tartozó államokban növekedni fog a népesség, a magas természetes szaporulatnak köszönhetően. A riport feltételezi, hogy 2015-re a HIV fertőzés veszélyének esélye csökkenni fog.

Az emberek születéskor várható átlagos élettartama is megnő 2050-re. Ennek eredménye, hogy megháromszorozódik majd a 60 éven felüliek és megötszöröződik a 80 éven felüliek száma. Az idősek arányának ilyen mértékű emelkedése komoly hatással lesz az eljövendő kormányok bevándorlási-, nyugdíj- és jóléti politikájára - jelenti az ENSZ Népességügyi Osztálya.

Ajánló:

(angolul)